Dlaczego manicure hybrydowy warto wykonywać tylko w salonie kosmetycznym?

Dlaczego manicure hybrydowy warto wykonywać tylko w salonie kosmetycznym?

16 marca 2016 0 przez Majka

red-967997_640

Piękne paznokcie świadczą dobrze o kobiecie. Podkreślają fakt, że jest ona zadbana i estetyczna. Mimo, że kobiety uwielbiają wybierać nowe lakiery i interesują się modnymi wzorami, każdorazowe malowanie paznokci staje się w pewnym momencie uciążliwe. Samo nałożenie emalii wymaga dużego skupienia, a oczekiwanie aż lakier wyschnie przeciąga się czasami w nieskończoność. Na szczęście rynek kosmetyczny stale się rozwija i panie mają dostęp do coraz bardziej praktycznych rozwiązań. Jednym z nich zdecydowanie jest manicure hybrydowy. Dobrze wykonany gwarantuje piękne paznokcie, a efekt może utrzymywać się nawet dłużej niż dwa tygodnie. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego czasu lub po prostu nie przepadają za częstym malowaniem paznokci.

Co jest potrzebne do wykonania manicure’u hybrydowego

Istotne jest profesjonalne wyposażenie salonu kosmetycznego. Zwiększa ono komfort wykonywania zabiegu i gwarantuje bardziej precyzyjna pracę.Easy Nails dysponuje odpowiednim stolikiem z podpórką na dłonie. Aby kosmetyczka mogła dokładnie widzieć każdy szczegół, stosuje lampkę emitującą odpowiednio jasne światło. Na blacie znajduje się szereg potrzebnych narzędzi. Należą do nich nożyczki, cążki, pilniki, patyczki i wiele innych. Do zabiegów potrzebna jest również miseczka do moczenia dłoni oraz ręczniki. Należy również pamiętać o preparatach, cechujących się odpowiednim składem chemicznym. Mają one za zadanie nawilżać, regenerować bądź odkażać skórę.

Profesjonalny zabieg tylko w salonie kosmetycznym

Przed rozpoczęciem zabiegu należy odsunąć skórki za pomocą drewnianego patyczka. Następnie należy zmatowić całą płytkę za pomocą pilnika i dokonać odtłuszczania. W tym momencie nakłada się specjalny żel, który stanowi bazę i zwiększa przyczepność lakieru. Manicure hybrydowy polega na nałożeniu cienkiej warstwy lakierożelu na paznokieć. Kolor pokrywa się żelem utrwalającym. Podobnie jak w przypadku metody klasycznej. Różnica polega na tym, że otrzymujemy zdecydowanie bardziej trwały efekt. Nałożony lakier jest bowiem utrwalony poprzez potraktowanie go światłem z lampy UV. Otrzymujemy tzw. „mokry połysk”, a kolor utrzymuje się nawet do dwóch, trzech tygodni. Dotyczy to również klientek, które często wykonują czynności domowe, takie jak zmywanie czy nawet pranie ręczne.