Skuteczna depilacja pach

Skuteczna depilacja pach

29 marca 2016 0 przez Majka

bikini-918550_640

Mimo, że depilacja może niektórym kobietom kojarzyć się z uciążliwością i czasochłonnością, zabieg ten jest konieczny jeśli chcemy wyglądać pięknie i czuć się zadbane. Ponieważ amatorskie zabiegi, wykonywane samodzielnie w domu, nie są zbyt skuteczne i zazwyczaj trzeba je powtarzać co dwa dni, coraz więcej pań, chętnie odwiedza salony kosmetyczne. Doświadczony personel wykona dla nas zabiegi tak skuteczne, że będziemy mogły zapomnieć o maszynce do golenia, a następną wizytę w salonie złożyć dopiero za kilka tygodni.

Depilację wykonuje się w trzech podstawowych miejscach – na łydkach, pod pachami i w okolicach intymnych. Niektóre panie, zwłaszcza te z ciemną karnacją i owłosieniem szczególnie widocznym, depilują także uda i ręce. Każda z kobiet chce, aby efekty depilacji były widoczne jak najdłużej, dlatego depilacja woskiem stała się jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów upiększających. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że można go stosować nawet w przypadku delikatnej skóry, takiej która występuje na przykład pod pachami czy w miejscach intymnych. Oczywiście są wyjątki i niektóre klientki mają na tyle wrażliwą skórę, że nie powinna ona mieć kontaktu z rozgrzanym woskiem. Pierwszą depilację tego typu lepiej skonsultować z dermatologiem lub poradzić się profesjonalnej kosmetyczki.

Umiejętna depilacja pach wymaga dużego doświadczenia i precyzji. O tym czy zabieg został wykonany prawidłowo nie świadczy jedynie brak owłosienia, ale przede wszystkim brak wszelkiego rodzaju podrażnień na skórze. Warto podkreślić, że tylko doświadczona kosmetyczka jest w stanie właściwie wykonać zabieg przy użyciu wosku, dlatego na depilację tej części ciała najlepiej umówić się w salonie kosmetycznym. Pacha jest obszarem o nierównych kształtach. Włoski znajdują się jakby w jej zagłębieniu, dlatego umiejętne rozmieszczenie wosku jest tutaj niezwykle ważne. Zbyt mała ilość substancji nie przyklei się do wszystkich włosków i zabieg trzeba będzie powtarzać, a wiadomo, że każde zrywanie plastra to dla klientki nieprzyjemne uczucie. Z kolei zbyt duża ilość wosku może doprowadzić do zerwania włosków wraz z częścią naskórka. Zerwanie plastra musi odbyć się zdecydowanie, ale również nie za mocno, aby na skórze nie powstały siniaki. Widać zatem, że cały proces może być wykonywany jedynie przez kosmetyczkę z dużym warsztatem.

Depilacja pach woskiem to bardzo wygodne rozwiązanie. Włosy zostają usunięte wraz z cebulkami, dlatego proces odrastania trwa bardzo długo.