Dlaczego nauka angielskiego tak trudno mi przychodzi?

Dlaczego nauka angielskiego tak trudno mi przychodzi?

7 września 2017 0 przez Majka

Najgorsza w nauce języka angielskiego jest świadomość, że nie robimy postępów. Przyczyny mogą być różne – być może brak nam motywacji do nauki i co chwilę odpuszczamy sobie powtarzanie słówek. A może źródło problemu leży w nieodpowiedniej metodzie nauki? Czasami wystarczy dostosować metodę do swoich predyspozycji, by nauka szła szybciej.

Nie mam talentu do języków!

To najczęstsza wymówka, którą chcemy zwykle usprawiedliwić nasze lenistwo, brak motywacji czy brak czasu. Oczywiście wiadomo, że są ludzie, którzy mają typowy umysł „językowy”. To wcale nie oznacza, że osoby ze zdolnościami matematycznymi czy muzycznymi nie mogą nauczyć się języka. Jeśli naprawdę chcemy coś osiągnąć, to damy radę.

Nieodpowiedni sposób nauki

Jest wiele metod nauki języka angielskiego. Często ustalamy sobie rankingi – „ta metoda jest skuteczna, tamta nie”. Tak naprawdę takie podziały niekoniecznie muszą być zasadne. Dla jednego lepsza będzie metoda Callana, dla innego Krebsa. Dlaczego? Bo każdy z nas ma inną osobowość, inny typ inteligencji, inne predyspozycje do nauki. Powinniśmy dobrać sposób nauki tak, by odpowiadał naszemu typowi inteligencji i naszym zainteresowaniom. Jeśli jesteśmy wzrokowcami, nauka ze słuchu może okazać się porażką. Warto wówczas poszukać różnych interaktywnych ćwiczeń, w których pełno jest obrazków i grafik. Osoby, które mają zdolności muzyczne z pewnością szybciej się nauczą, jeśli zajęcia będą połączone z muzyką. Z pewnością zauważyliście, że dużo łatwiej przyswajamy słówka angielskie, które zasłyszeliśmy w jakiejś piosence, prawda?

I właśnie takimi metodami powinniśmy podążać. Znajdźmy ćwiczenia czy szkołę językową, która dopasuje zajęcia do naszych predyspozycji i zainteresowań. Wówczas nauka nie będzie dla nas męczarnią, a przyjemnością.

Brak motywacji

Jeśli nie jesteśmy zmotywowani i nie mamy chęci do nauki, trudno będzie nam przyswajać wiedzę. Warto wówczas zapisać się na kurs angielskiego Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl). Nauka w grupie wyzwala w nas rywalizację. Nie chcemy być gorsi od innych, a przez to zaczynamy się bardziej starać.