Co można wyleczyć przy pomocy hirudoterapii?

Co można wyleczyć przy pomocy hirudoterapii?

19 września 2017 0 przez Majka

Pijawki przeżywają obecnie renesans. Powstaje coraz więcej gabinetów hirudoterapii, organizowane są kursy i co rusz zakładane są nowe hodowle. Pijawki znane są przede wszystkim z leczenia żylaków, choć lista chorób, z którymi radzą sobie te żyjątka, jest o wiele dłuższa. Chcecie wiedzieć, jakie dolegliwości mogą wyleczyć pijawki?

Półpasiec

Jedną z chorób, którą można wyleczyć za pomocą hirudoterapii jest półpasiec. Wywołuje go wirus herpes virus varicell – ten sam, który jest przyczyną ospy wietrznej. Półpasiec jest chorobą zakaźną. Występuje u ludzi, które chorowały na ospę wietrzną. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) wymaga od 1 do 3 zabiegów z użyciem 2-8 pijawek. Pijawki przystawiane są w zainfekowanej okolicy. Poprawę widać już w ciągu doby od zabiegu – gorączka znika, a ból ustępuje.

Choroby serca

Leczenie pijawkami polecane jest także w przypadku chorób serca i wszelkich dolegliwości związanych z jego funkcjonowaniem. Mamy na myśli tutaj bóle serca, kołatanie, chorobę niedokrwienną, niedomykanie komór, zawał, zapalenie mięśnia sercowego oraz zapalenie osierdzia. Pijawki wspomagają pracę serca oraz poprawiają jego stan. Musimy jednak pamiętać, że prócz terapii ważny jest również zdrowy tryb życia. Zabiegi wykonywane są zwykle od 2 do 4 razy, z użyciem 4-8 pijawek. Między każdym zabiegiem zalecana jest przerwa 3-5 dniowa.

Choroby nerek

Nerki odgrywają ważną rolę w utrzymaniu równowagi środowiska wewnętrznego organizmu. Pijawki mogą pomóc w odmiedniczkowym i kłębkowym zapaleniu nerek, w kolce nerkowej, zastojach, torbielowatości, nerczycy, niewydolności nerek czy wszelkich zakażeniach. Pijawki w tym przypadku przystawia się na plecach, poniżej poziomu żeber. Hirudozwiązki, zawarte w wydzielinie pijawek pomagają usuwać stany zapalne i mają działanie rozpuszczająco rozkurczowe. Dzięki temu usuwane są małe złogi oraz zastoje nerkowe. Zwykle wykonuje się od 1 do 5 zabiegów z użyciem 3-4 pijawek na każdą nerkę. Warto też włączyć do swojej diety zioła moczopędne, a swój codzienny tryb życia wzbogacić o regularne bieganie.