Czym są feromony?

Czym są feromony?

4 maja 2017 0 przez Majka

couple-731890_960_720Poznaj sekret, jaki kryją związki chemiczne wydzielane przez ludzi, zwierzęta i rośliny zwane feromonami. Substancje te znacząco wpływają na Twoje życie. Dowiedz się jak działają i jak możesz je lepiej wykorzystać.

Przez wiele lat uważano, że feromony to substancje zapachowe, które wydzielają i produkują tylko rośliny i zwierzęta. Substancje to służyć im mają do komunikacji między osobnikami w obrębie gatunku. Feromony te spełniają funkcje:

  • obronne,
  • płciowe,
  • odstraszające,
  • związane z określaniem pozycji w stadzie,
  • alarmowe,
  • związane ze zdobywaniem pożywienia.

Bardzo długo uważano, że człowiek nie wydziela feromonów. Jednak liczne badania na tym polu zaprzeczyły tej teorii. Okazało się bowiem, że człowiek też produkuje te substancje. Są to feromony damskie i męskie. Każda z tych substancji ma inny skład, ale bardzo podobne działanie.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych związków chemicznych składających się na znane nam feromony oraz ich działaniu znajdziesz w artykule pt. „Feromony – czym są i jak działają? Sekret atrakcyjności i pewności siebie” dostępnym pod adresem https://www.secretive.pl/blog/22_czym-sa-i-jak-dzialaja-fromony.html

Jak działają feromony męskie i damskie?

Feromony są substancjami lotnymi, których działanie jest tak subtelne, że w wielu przypadkach określa się je jako podprogowe (nie działają one na poziomie świadomości). Na takiej zasadzie działają i feromony męskie i damskie. Substancje te decydują o atrakcyjności danej osoby. Ta ich cecha jest wykorzystywana przez wielu producentów kosmetyków. W feromonach dostrzegli oni szansę na zwiększenie swoich zarobków, a co za tym idzie na wyprodukowanie kosmetyku, który skutecznie bezie wpływał na to, jak dana osoba odbierana jest przez otoczenie. Na potrzeby koncernów kosmetycznych feromony produkuje się na skalę przemysłową.

Jakie sztuczne feromony damskie i męskie bardzo chętnie umieszcza się w kosmetykach, dzięki czemu staja się one bardzo pożądanym produktem. Każda kobieta kupi bowiem perfumy z feromonami, jeśli dzięki nim bezie miała zdecydowanie większe powodzenie u płci przeciwnej. Takie kosmetyki kupią też mężczyźni. Sięgną po nie i tacy, którzy lubią flirty i romanse. Kosmetyki takie używane będą również przez mężczyzn, którzy w życiu zawodowym wymagają od nich postaw władczych. Dzięki kosmetykom z dodatkiem feromonów zdecydowanie łatwiej przychodzą im wtedy negocjacje czy wywieranie określonego wpływu na podwładnych. Nic więc dziwnego, że punkty, które sprzedają takie produkty, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ci, którzy raz użyją perfum z feromonami, stale będą odwiedzali chcieli je stosować.

Gdzie kupisz feromony?

Substancje zwane feromonami dostępne są w wersjach bezzapachowych oraz w postaci perfum z feromonami. Możesz kupić je w wielu drogeriach, a także sklepach internetowych. Jednym z nich jest sklep erotyczny SECRETIVE.PL. Pod adresem https://www.secretive.pl/feromony/ znajdziesz dużą bazę feromonów męskich jak i damskich znanych i cenionych marek.