Jak kupować ubrania przez Internet?

Jak kupować ubrania przez Internet?

28 kwietnia 2017 0 przez Majka

fashion-show-1746621_960_720Robienie zakupów przez Internet staje się coraz bardziej popularnie. Nie tylko możemy zamówić do domu ubrania, gadżety czy książki. Aktualnie nawet markety oferują dowóz codziennych zakupów na miejsce zamieszkania. O ile kupowanie warzyw, chleba czy książek w sklepach internetowych nie jest ryzykowne, o tyle ubrań już tak. Nigdy bowiem nie wiesz, czy wybrana przez Ciebie sukienka rzeczywiście wygląda tak dobrze, jak na zdjęciach, czy może po prostu jest zwykłą szmatką. Jak uniknąć takich przykrych rozczarowań i zwrotów swoich zakupów?

 

Jak kupować przez Internet?

Działanie sklepów internetowych znane jest chyba wszystkim. Wybierasz produkt, kolor, rozmiar, kupujesz, płacisz i czekasz z niecierpliwością na przybycie kuriera. Nie raz na pewno zdarzyło Ci się, że radosne oczekiwanie i entuzjazm, szybko zamieniały się w rozczarowanie i złość. A to rozmiar nie taki, a to materiał wątpliwej jakości bądź inna wada towaru. Kupując przez internet masz oczywiście ustawowe prawo zwrócenia tego, co zakupiłeś w terminie 14 dni bez podawania przyczyny. Sprzedawca zobowiązany jest zwrócić całość za towar (ale za wysyłkę już nie!). Ponosisz więc tylko koszty wysyłki i oddania paczki. Można tego jednak uniknąć. Jak? Przede wszystkim korzystaj tylko ze sklepów, w których inni użytkownicy mogą wyrażać opinię o sprzedającym. To bardzo ważne, bowiem z tych krótkich komentarzy dowiesz się, czy oferowany przez sprzedawcę towar jest dobrej jakości. Co raz więcej sklepów internetowych posiada również opcję komentowania danych aukcji przez kupujących, dzięki czemu użytkowniczki, które wcześniej zakupiły dany ciuch, mogę pochwalić się zdjęciem w komentarzu. Wtedy też wyraźnie zobaczysz, jak ta czy inna bluzka wygląda w rzeczywistości. Po trzecie: rozmiar. Nie wystarczy, że wybierzesz sobie S, M, L czy XL. Rozmiarówki, nawet w sklepach, przecież różnią się od siebie. Dlatego bardzo istotnym jest, aby zapoznać się z tabelą wymiarów, która powinna być podana w opisie towaru i porównać ją ze swoimi wymiarami. Wtedy możesz mieć pewność, że wymarzona sukienka nie okaże się za ciasna. Jeżeli chodzi o rozmiar buta, sprawa ma się podobnie. Nie wystarczy wybrać swojego rozmiaru. Najlepiej zmierzyć długość wkładki i wybrać but o tych samych parametrach. Przy rzetelnych aukcjach oraz w dobrym sklepie internetowym z odzieżą https://heppin.com/dla_niej_k-287.htm takie informacje na pewno będą podane.

Kupowanie bielizny w Internecie

O ile zakup majtek w sklepie internetowym nie jest specjalnie kłopotliwy, o tyle stanika już może okazać się wybitnie nietrafiony. Powiedzmy na przykład, że szukasz konkretnego stanika i w wyszukiwarkę sklepu wpisujesz frazę „biustonosze czerwone” https://heppin.com/biustonosze_bielizna_damska_k-25_o-popularity_f-kolor–Czerwony.htm. Na ekranie monitora pojawiają się liczne staniki, z różnego rodzaju materiałów, o różnych krojach i wzorach. A przecież kupowanie stanika nawet w sklepie z przymierzalnią bywa nieco problemowe… Tutaj też należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary, i to na wymiary pod biustem. Pamiętaj, że jeżeli Twój obwód pod biustem wynosi 85 cm, należy wybrać stanik o 5-10 cm mniejszy, czyli 75-80. Rozmiar miseczki natomiast wybierasz tak, jak zawsze. Jeżeli się nie uda, pamiętaj o tym, że zawsze możesz towar zwrócić, bądź zamienić na inny rozmiar. Udanych zakupów!