Ciepły i komfortowy sen dzięki odpowiedniej kołdrze

Ciepły i komfortowy sen dzięki odpowiedniej kołdrze

28 listopada 2019 0 przez Blog4Women

W czasie snu, nasz organizm regeneruje się i wypoczywa. Wszystkie procesy, które w ciągu dnia zachodzą w nim w aktywny i szybki sposób, nocą przechodzą w tryb uśpienia. Dlatego, kiedy temperatura naszego ciała spada, a kołdra nie jest wystarczająco gruba, możemy obudzić się zmarznięci. Ważne jest więc odpowiednie dobranie przykrycia i rodzaj jego wypełnienia. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfortowy sen i przyjemne ciepło. O tym, jak kupić kołdrę dopasowaną do swoich potrzeb, przeczytasz poniżej.

Rodzaje kołder – jaka będzie najlepsza?

Na rynku znajdziemy około 5 rodzajów kołder. Najpopularniejsze są te wykonane z bawełny, posiadające puchowe lub pierzaste wypełnienie. Ich mankamentem jest to, że mogą uczulać i trudno utrzymać je w czystości. Obecnie coraz więcej osób kupuje kołdry syntetyczne z uwagi na ich lekkość i fakt, że można jest prać w pralce. Wadą tego typu przykryć jest materiał – poliester to tkanina, która nie oddycha. Utrudnia więc nam utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. W nocy możemy budzić się przegrzani lub zmarznięci, co na pewno nie wpływa korzystnie na jakość naszego snu. Z tego powodu lepiej postawić na nowoczesne okrycia. Z pewnością są nimi kołdry antyalergiczne oraz tak zwane przykrycia 4 pory roku.

Kołdra całoroczna – antyalergiczna i wygodna

Kołdra całoroczna posiada specjalne wypełnienie, które reguluje naszą temperaturę ciała i dopasowuje ją do tej, jaka panuje w sypialni. Dlatego idealnie nada się zarówno na lato, jak i na zimę. Poza tym, posiada również właściwości antyalergiczna. Jest idealna dla osób uczulonych na roztocza i kurz, ponieważ włókna znajdujące się w tym przykryciu są antyroztoczowe.

Wielkość kołdry – jak wybrać?

Wielkość kołdry powinna być dobrana do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli śpimy z partnerem, wybierzmy przykrycie o wymiarach 200×200. Wtedy każdy z nas dokładnie owinie się okryciem i nie zmarznie w nocy. Z kolei, gdy wypoczywamy sami, lepiej postawić na kołdrę 140×200. Wszystkie rodzaje przykryć znajdziesz w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/.