Bez parzenia kawy i obsługi ksero – studencka praktyka w Providencie

Bez parzenia kawy i obsługi ksero – studencka praktyka w Providencie

19 maja 2015 0 przez Virtu

kariera
Rusza program płatnych wakacyjnych praktyk studenckich „One Level Up” firmy Provident. 30 osób będzie mogło poznać funkcjonowanie firmy sektora finansowego w centrali w Warszawie, a także w 15 oddziałach regionalnych. Praktykanci mogą liczyć na dużą samodzielność w realizacji projektów i wsparcie przydzielonego im indywidualnie opiekuna.

To już ósma edycja programu „One Level Up”, który umożliwia młodym Polakom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności działania w międzynarodowej firmie na konkurencyjnym rynku. Praktyki są płatne. Odbywają się w lipcu i sierpniu. Studenci mogą aplikować między innymi do działów: Finansowego, Obsługi Klienta, Personalnego oraz IT. Przejdą proces rekrutacji. Najlepsi kandydaci aplikujący do poszczególnych działów zostaną zaproszeni do siedziby firmy na spotkania „drzwi otwartych” i w trakcie tej wizyty będą mogli poznać firmę „od środka” oraz porozmawiać z ewentualnymi opiekunami. Spośród tej grupy wybrane zostaną osoby, które z początkiem lipca rozpoczną praktyki w wybranym dziale.

Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej osób zainteresowanych praktykami, w ubiegłym roku było to 1800 osób. To dowód, że studenci chcą wzbogacać swoją wiedzę i kompetencje w praktyce, są otwarci i ambitni. Na takie właśnie osoby czekamy. W ostatnich latach prawie jedna trzecia praktykantów została w naszej firmie na dłużej – podkreśla Tomasz Bąk Koordynator programu „One Level Up”.

Po zakończeniu praktyk wyróżniający się studenci mają bowiem szansę zostać zatrudnieni w Providencie. Tak jak Zofia Gryta, która 2 lata temu trafiła właśnie na wakacyjne praktyki i teraz jest specjalistką ds. E-PR.

To był bardzo dobry czas praktycznej nauki i realnego działania. To doświadczenie potem świetnie przydaje się na rynku pracy. Nie było mowy o parzeniu kawy i kserowaniu dokumentów, dostawałam do wykonania ciekawe projekty, które pozwoliły poznać mi specyfikę pracy PR-owca. Ani przez chwilę nie było nudno, a ja czułam się pełnoprawnym członkiem zespołu – opisuje Zofia Gryta.

Zadaniem indywidualnego opiekuna będzie bowiem właśnie stała merytoryczna pomoc w trakcie praktyki – przydzielanie kreatywnych zadań i dzielenie się wiedzą.

Szczegółowe informacje o programie „One Level Up” znaleźć można na stronie https://www.kariera-provident.pl/dla-studentow/one-level-up.html.