Betonowa podłoga w domu – wady i zalety

Betonowa podłoga w domu – wady i zalety

28 marca 2020 0 przez Blog4Women

Betonowe podłoże najczęściej spotykane jest w budynkach przemysłowych. Od kilku lat, coraz częściej można zobaczyć betonową podłogę także w domach czy mieszkaniach. Co jest tak wyjątkowego w tym materiale, że tak dobrze pasuje do różnych aranżacji wnętrz? Jakie są jego wady i zalety oraz czy warto w niego inwestować? 

Niezniszczalny beton

Odpowiednio dobrany beton to bardzo ciekawy materiał, który sprawdza się zarówno w budynkach przemysłowych, jak i mieszkalnych. Od kiedy tylko pojawił się na salonach, coraz więcej osób pyta, jakie właściwie są wady i zalety posadzki betonowej. 

Warto pamiętać, że chociaż beton jest bardzo trwałym i solidnym materiałem, to bez dwóch zdań wymaga także odpowiedniej impregnacji. Może być ona bardzo prosta i mało widoczna – wtedy używa się preparatów bezbarwnych, ale dostępne są także środki impregnujące, które nadają posadzce kolor. Niektórzy decydują się również na zalanie betonu grubą warstwą żywicy, jednak jest to dość kosztowne rozwiązanie.

Zalety betonu 

Beton na podłodze w salonie? Dlaczego nie! Właściwie beton Wieluń pasuje do większości wnętrz. Najlepiej jednak wygląda w tych pomieszczeniach, które urządzone są w stylu industrialnym, loftowym czy nowoczesnym. Także eklektyczne wnętrza czy wabi-sabi wyglądają doskonale z betonową wylewką. 

To trwały materiał, który może wytrzymać naprawdę wiele. Ewentualne uszkodzenia dodają mu tylko charakteru. Po odpowiednim zaimpregnowaniu jest również bardzo prosty w utrzymywaniu czystości – jeżeli mamy gładką, bezspoinową powierzchnię, to nie ma żadnego problemu z usunięciem zabrudzeń.  

Wady betonu

Posadzka betonowa jest zimna w dotyku, dlatego warto ponownie przemyśleć jej założenie, jeżeli nie mamy dodatkowych pieniędzy na założenie ogrzewania podłogowego. Nie sprawdzi się także we wnętrzach, które mają być przytulne, jak np. w pokojach dla dzieci. Dodatkowo – wylewka betonowa wcale nie jest taka prosta w położeniu, dlatego warto powierzyć to zadanie sprawdzonej ekipie, która zajmie się tym w profesjonalny sposób.

Więcej informacji o betonie znajdziesz na stronie: http://wlodar.com.pl/