Aromatyczne święta – podaruj kawę pod choinkę

Aromatyczne święta – podaruj kawę pod choinkę

9 grudnia 2019 0 przez Blog4Women

Wyszukanie idealnego prezentu pod choinkę dla swoich bliskich, może być dla nas nie lada wyzwaniem. Jednak gdy wiemy, co lubią poszczególni członkowie rodziny, możemy sprezentować im wymarzony podarunek na gwiazdkę i sprawić, że ten świąteczny czas będzie dla nich radosny. Kiedy mamy wśród bliskich kawosza, wyszukana kawa z aromatami owoców lub słodkimi nutami deserowymi, będzie idealnym prezentem pod choinkę. O tym, jak ją wybrać i gdzie kupić, przeczytasz w tym artykule.

Kawa na prezent – jak wybrać?

Każdy z nas ma inne preferencje jeśli chodzi o rodzaj kawy, sposób jej parzenia i przyprawiania. Większość z nas pije małą czarną z ekspresu lub przygotowywaną w tradycyjny sposób, czyli po prostu zalewaną wrzątkiem. Jednak jeśli chcemy sprezentować ziarna na święta, musimy wiedzieć, czy nasz bliski, ma np. ekspres do kawy lub urządzenie, które pozwoli zaparzyć mu małą czarną w sposób rekomendowany na opakowaniu. Dlatego najbezpieczniejszą opcją jest kawa sypana z dodatkiem aromatów lub kawa ziarnista w zestawie z eleganckim młynkiem. Gdy jednak możemy pozwolić sobie na większy wydatek, kupmy ekspres do parzenia małej czarnej. Wtedy idealnym dodatkiem do takiego dużego podarunku, będzie np. kawa w saszetkach.

Kolejna kwestia – jeśli chodzi o wybór idealnej kawy na prezent – to zakup rodzaju ziaren, który będzie idealnie smakował, np. z dodatkiem mleka, śmietanki lub napoju sojowego. Jeden rodzaj kawy najlepiej pobudza nasze kubki smakowe z odrobiną mleka, a drugi, gdy jest zaparzony bez żadnych dodatków.

Gdzie kupić kawę na prezent?

Od tego, gdzie kupić kawę na prezent, zależy przede wszystkim rodzaj małej czarnej oferowanej przez sklep. Najlepiej jest wybrać się na zakupy online, ponieważ zajmie nam to mniej czasu i często też zaoszczędzimy. Warto sprawdzić, czy sklep oferuje kawy smakowe, aromatyzowane lub czy przy okazji możemy kupić eleganckie pudełko na ziarna albo zamówić przesyłkę zapakowaną w świątecznym stylu. Jeśli jednak chodzi o rodzaj kawy, która idealnie nada się na prezent pod choinkę, sprawdźmy tę, znaną pod nazwą kawa pads.