Alternatywy dla tradycyjnej podłogi

Alternatywy dla tradycyjnej podłogi

18 maja 2021 0 przez Blog4Women

Podłoga to istotna część każdego wnętrza. Niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia, jego podłoże musi spełniać kilka podstawowych funkcji. Idealna posadzka powinna być trwała, łatwa do czyszczenia i bezpieczna. Warto, aby wzbogacała przestrzeń o dodatkowe walory estetyczne. Co wybrać, aby nie martwić się już brudnymi fugami, startym parkietem albo spuchniętymi od wilgoci panelami?

Posadzki mineralne lub żywiczne

Te opcje właściwie nie mają wad. Ze względu na bezspoinowy system nakładania i wodoszczelność, można je łatwo utrzymać w czystości. Co więcej, są naprawdę odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego często są wykończeniem lokali przemysłowych. Dzięki specjalnym impregnatom nie są nasiąkliwe. Podłogi Częstochowa oferują także antyalergiczne i antybakteryjne środki impregnujące. Posadzki te coraz częściej stają się dopełnieniem designerskich projektów mieszkaniowych, ponieważ łatwo dopasować je do każdego stylu wnętrza. 

Panele winylowe

Wyglądają podobnie jak tradycyjne drewniane lub laminowane, jednak dzięki właściwościom winylu są elastyczne, wytrzymałe, a co za tym idzie – trwałe. Wielowarstwowa budowa takich paneli powoduje, że nie są podatne na wilgoć. Wybierając ten rodzaj podłogi zyskujemy jeszcze dwie dodatkowe korzyści – wygłuszenie i przyjemną temperaturę dla naszych stóp. Ze względu na liczne korzyści z użytkowania tego materiału, panele winylowe mogą być częścią wystroju pomieszczeń przemysłowych i mieszkaniowych.  Na stronie https://centrumposadzek.com.pl znajdziesz bogatą gamę wzorów paneli.

Płyty R-Tile

Stanowią ciekawy zamiennik za płytki ceramiczne. Są zdecydowanie łatwiejsze w układaniu niż klasyczne płytki, do ich montażu wystarczy gumowy młotek. Ten rodzaj powierzchni jest odporny na wilgoć, oleje i chemikalia, dlatego najczęściej wykorzystuje się go w warsztatach i magazynach.  Choć płyty R – Tile dedykuje się raczej obiektom komercyjnym, coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie ich także w mieszkaniach. Łatwy montaż i niewielkie wymagania co do przygotowania podłoża sprawiają, że szybko i łatwo można zakryć nimi starą i zniszczoną podłogę.