Nauka języka angielskiego – czy nauka szkolna wystarczy?

Nauka języka angielskiego – czy nauka szkolna wystarczy?

16 kwietnia 2021 0 przez Blog4Women

Jak ważna jest znajomość języka angielskiego? W aktualnych czasach gdzie gospodarka się rozwija i coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża, lub to właśnie my decydujemy się na wyjazd za granicę – znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Ale nasuwa się pytanie, czy nauka, którą pobieraliśmy w szkole będzie wystarczająca by móc się porozumieć?

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat

Z badań społecznych wynika, że im wcześniej zaczniemy się uczyć, tym szybciej będziemy w stanie przyswoić naukę języka obcego. Dlatego warto postawić na naukę już od najmłodszych lat. Przygoda z językiem obcym zaczyna się już w przedszkolu, i kontynuowana jest aż do końca szkoły średniej. Później już od nas zależy czy będziemy uczyć się dalej by podnieść nasze kwalifikacje. 

Nauka języka obcego w szkole podstawowej i średniej

Początki nauki języka angielskiego są bardzo przyjemne, uczenie się podstawowych zwrotów, nazw rzeczy, uczuć coś miłego. Schody zaczynają się w momencie wejścia czasów, odmian i głównej rozmowy w języku angielskim. Wielu rodziców decyduję się właśnie wtedy zainwestować w korepetycję lub kurs języka angielskiego, w zależności od potrzeb naszej pociechy. Najczęstszym problem nie jest sama nauka ale posługiwanie się językiem angielskim. Dlatego warto postawić na kurs języka angielskiego który, pomoże nam ośmielić się, mówić  w języku obcym i łatwiej będzie nam posługiwać się Nim na co dzień.

Kiedy wybrać kurs, a kiedy korepetycje?

Korepetycje najlepiej wybrać wtedy gdy mamy problem z przyswojeniem materiału podstawowego, natomiast kurs powinien nam posłużyć, i wzmocnić nasze umiejętności językowe. Jaki kurs wybrać? To zależy od nas, na rynku jest wiele rodzajów kursów języka angielskiego. My polecamy kurs języka angielskiego w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl/, który opiera się na metodzie Direct Method for English, gdzie to kursant jest najważniejszy, metoda nauczania skupia się na powtarzaniu materiału i sukcesywnym wprowadzaniu materiału rozszerzonego. Dzięki tej metodzie gubimy naszą barierę w posługiwaniu się językiem obcym w większym gronie, i nie wstydzimy się używać angielskiego na co dzień.