Zdrowa karma – radosne zwierzę

Zdrowa karma – radosne zwierzę

3 maja 2018 0 przez Blog4Women

kitty-2602118_1280Zdrowe żywienie dotyczy nie tylko ludzi, ale także zwierząt domowych. A ponieważ nie mogą one – tak jak ludzie – same przygotować sobie pokarmu, to właśnie my powinniśmy o nie odpowiednio zadbać, aby cieszyły się zdrowiem i były po prostu radosne. Czy wiemy jak karmić nasze pupile i na co zwracać największą uwagę?

Zwracaj uwagę na skład

Na rynku dostępnych jest coraz więcej karm, które mają bogate wartości odżywcze. Trzeba jednak uważać na te, które nie do końca spełniają współczesne normy żywieniowe. Z tego względu warto czytać skład na opakowaniu, co pozwoli nam uniknąć dokonania złego wyboru, który w rezultacie może mieć przykre konsekwencje dla naszych zwierzaków http://duowet.net/. Czym zatem charakteryzuje się dobrej jakości karma? Przede wszystkim na pierwszym miejscu w składzie ma mięso – takiej samej kategorii, jak to spożywane przez nas. Jeśli pochodziłoby z ekologicznych hodowli, w których nie karmi się zwierząt antybiotykami, to lepiej trafić nie mogliśmy. Dobra karma posiada także dodatek podrobów, takich jak: serce, żołądek oraz nerki – są one nieocenionym źródłem białka i tłuszczu. Gdy wybieramy karmę, zwróćmy uwagę również na produkty genetycznie modyfikowane. Jeśli występują one w składzie, to w trosce o zwierzaka najlepiej z niej zrezygnujmy. Niemile widziane są także różnego rodzaju sztuczne barwniki, konserwanty, cukier czy polepszacze smaku i zapachu. Dobrej jakości karma to taka, w której możliwie wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego. Kupując karmę dla kota należy w szczególności upewnić się, czy nie ma w niej zboża – jest ono ciężkostrawne i może powodować alergie.
Pożywienie dla psa lub kota powinno być bogate w witaminy, minerały, aminokwasy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6.

Porównuj karmy

Wiadomo, że dla większości właścicieli czworonogów cena gra istotną rolę. Należy jednak pamiętać, że najtańsza, tzw. marketowa karma nie zapewni naszym pupilom odpowiedniej ilości potrzebnych składników odżywczych, a dodatkowo może źle wpłynąć na ich zdrowie, co w rezultacie zobliguje nas do wizyty u weterynarza http://duowet.net/choroby-wewnetrzne-diagnostyka-i-leczenie-schorzen/. Porównajmy kilka karm i wybierzmy mniejsze zło, tzn. jeśli nie stać nas na drogą karmę, kupmy taką ze średniej półki, ale o składzie, który jest jeszcze do przyjęcia. Zresztą późniejsze wizyty u specjalisty będą zapewne droższe niż wysoko-półkowa karma. Czy warto zatem oszczędzać?