Zabiegi mezoterapii- łatwy sposób na zachowanie młodości

Zabiegi mezoterapii- łatwy sposób na zachowanie młodości

8 czerwca 2021 0 przez Blog4Women

Mezoterapia jest jedną ze skuteczniejszych metod walki o piękną i jędrną skórę. Z biegiem czasu coraz trudniej jest zatrzymać proces starzenia. Zabieg mezoterapii pozwala jednak dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji, bez użycia skalpela. Takie działania wykonuje się głównie w gabinetach medycyny estetycznej, choć w sieci dostępne są także sprzęty do użytku domowego.  

Mezoterapia- co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Mezoterapia jest zabiegiem odmładzającym, niechirurgicznym, który polega na dostarczeniu do organizmu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących, w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg pozwala wprowadzić do każdej warstwy skóry takie substancje jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, glutation, krzemionkę organiczną, sole mineralne, witaminy, kofeina czy pierwiastki śladowe. Zabieg jest bardzo skuteczny i pozwala na bardzo szybką rewitalizację skóry. Pierwsze efekty widać już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Dłonie starzeją się najszybciej, są narażone na działanie czynników zewnętrznych takich jak: promienie UV i mróz. Poza tym, zła pielęgnacja dłoni prowadzi do pękania skóry. Z pomocą przychodzi wówczas mezoterapia, której celem jest nawilżenie skóry i przywrócenie jej naturalnego wyglądu.  

Przeciwwskazaniami do zabiegu mezoterapii są:  

  • Ciąża 
  • Cukrzyca 
  • Alergia 
  • Opryszczka 
  • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwnowotworowych 

Mezoterapia- rozdaje

Mezoterapia bezigłowa polega na wtłoczeniu do organizmu substancji za pomocą fal radiowych. Ten rodzaj zabiegu można łączyć z mikrodermabrazją lub mezoterapią igłową. Efekty pojawiają się po 3-4 zabiegach. Mezoterapia bezigłowa z użyciem kwasu hialuronowego przynosi rewelacyjne rezultaty. Podczas zabiegu kwas można wzbogacić witaminą C, retinolem lub innymi substancjami o działaniu liftingującym.  

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywanym przy użyciu igły. Jest on kosztowniejszy i bardziej nieprzyjemny niż zabieg mezoterapii bezigłowej. Sesja polega na wstrzykiwaniu miejscowo pod skórę, koktajli odżywczych, sporządzonych z różnych substancji. Rodzaj koktajlu dobiera się do potrzeb pacjenta. Najpopularniejszym składnikiem jest kwas hialuronowy. Substancja wstrzykiwana jest szybkim ruchem, płytko pod skórę. Trzy tygodnie przed mezoterapią igłową, nie można przyjmować leków rozrzedzających krew. Po sesji, na ciele mogą pojawić się niewielkie siniaki lub wybroczyny. W początkowej fazie kuracji zalecane jest wykonywanie jednego zabiegu raz w tygodniu, później raz w miesiącu, dla podtrzymania efektu. Długość zabiegu uzależniona jest od problemu pacjenta. Mezoterapia twarzy i dekoltu trwa zazwyczaj około 15 minut. Usuwanie cellulitu i rozstępów na pośladkach, udach czy brzuchu trwa kilka minut.  

Obecnie sprzęt do mezoterapii można znaleźć w sieci, np. w sklepie enzopolska.pl. Warto jednak pamiętać, że nieumiejętne wykonanie zabiegu może nieść za sobą negatywne konsekwencje dla organizmu. Lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, w którym stosowana jest m.in myjka ultradźwiękowa, pomagająca w utrzymaniu najwyższego poziomu higieny sprzętów.

Mezoterapia- najważniejsze cechy

Nie bez powodu mezoterapia uważana jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających. Wstrzykiwanie niezbędnych substancji daje niemal natychmiastowe efekty. Mezoterapia pozwala odżywić i napiąć zwiotczałą skórę. Zabieg wykorzystywany jest przy sesjach wyszczuplających do rozbijania podskórnych komórek tłuszczowych. Na zabieg mezoterapii najczęściej decydują się osoby po 30 roku życia, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry. Warto wspomnieć, że mezoterapia pobudza również porost włosów.