Wizyta u seksuologa. Kiedy staje się konieczna?

Wizyta u seksuologa. Kiedy staje się konieczna?

13 lipca 2019 0 przez Blog4Women

Mimo że nasz świat stale się rozwija, wiele tematów wciąż pozostaje w sferze tabu. Większość z nas nadal wstydzi się swobodnie rozmawiać o seksie, nawet ze swoim długoletnim partnerem. Co za tym idzie, bagatelizujemy problemy lub szukamy pomocy w niewłaściwych miejscach. Tymczasem terapia u seksuologa może zdziałać cuda i znacząco poprawić nasze życie seksualne.

Problemy z seksem. Gdzie szukać pomocy?

Często zdarza się, że zamiast zapytać o poradę specjalisty, próbujemy na własną rękę poradzić sobie z dręczącą nas kwestią. Większość wykorzystuje do tego internet. Oczywiście na forach poświęconych sferze intymnej można czasem uzyskać właściwą odpowiedź na zadane pytanie, ale pamiętajmy, że internauci to nie lekarze. Nie mogą odpowiednio doradzić, bo nie są do tego upoważnieni ani nie posiadają wystarczającej ilości informacji. Pary powinny dyskutować o istotnych kwestiach, jednak czasem trudno się zdobyć na szczerą rozmowę. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest właśnie wizyta u seksuologa.

Kim jest seksuolog?

Seksuolog to lekarz, który ukończył specjalizację drugiego stopnia. Zdarza się, że w tym zawodzie pracują również psycholodzy, muszą jednak zostać wcześniej odpowiednio przeszkoleni. Trzeba wziąć pod uwagę, że psycholog-seksuolog nie może przeprowadzać kompleksowych badań, wypisywać leków ani wypisywać skierowań na specjalistyczne badania.

Kiedy należy udać się do seksuologa?

Problemy, z jakimi ludzie udają się do gabinetów seksuologicznych, są różne. Najczęściej wynikają one z długotrwałych zaburzeń czynności seksualnych, zarówno o podłożu psychologicznym, jak i fizycznym (problemy w życiu płciowym mogą wynikać z choroby, np. neurologicznej). Do seksuologa często udają się pary, które nie mogą osiągnąć spełnienia podczas zbliżeń intymnych. Może być to wynikiem dewiacji seksualnej u jednego z partnerów – warto znaleźć przyczynę takiego zjawiska z pomocą specjalisty, zwykła rozmowa może się okazać niewystarczająca. Najczęściej pacjentami gabinetów seksuologicznych są mężczyźni borykający się z przedwczesnym wytryskiem lub kłopotem z osiągnięciem wzwodu. 

Gabinet seksuologiczny w Częstochowie można znaleźć pod adresem http://andrzejkubat.pl/