W co inwestować 500 + ?

W co inwestować 500 + ?

18 stycznia 2019 0 przez Blog4Women

500+ to świadczenie pieniężne, które polski rząd zdecydował się przeznaczyć dla dzieci. Otrzymuje je każda rodzina, w której jest więcej niż jedno dziecko w wieku poniżej 18 roku życia albo rodzina z małoletnim jedynakiem, o ile łączny dochód osób pracujących nie przekracza 800 złotych netto na każdego członka rodziny. I chociaż dla wielu gospodarstw środki te stały się ogromną pomocą w ramach codziennego bytowania, to niektórzy rodzice zdecydowali się te pieniądze inwestować właśnie z myślą o swoich pociechach.

Bezpieczne inwestowanie

Okazuje się, że ogromna liczba rodziców radzi sobie finansowo bez świadczenia 500+. Środki w wysokości 500 złotych przeznaczane są więc na korzyści dla samej latorośli, na przykład dodatkowe zajęcia, albo stają się oszczędnościami na przyszłość dziecka. Wreszcie zdajemy sobie sprawę, że pieniądze nie mogą być jedynie odkładane, ale muszą być pomnażane. 500+ zostaje więc świadomie inwestowane.

Polacy nadal boją się ryzyka inwestycyjnego, dlatego najczęściej decydują się na w pełni bezpieczne instrumenty inwestycyjne. Do takich zaliczają się konta oszczędnościowe oraz lokaty terminowa. Najlepiej, jeśli wybierane są te z długim okresem lokowania środków. Warto inwestować zgodnie z zasadą „im dłużej trwają nasze inwestycje, tym na większy zysk możemy liczyć”.

Jakie lokaty warto wybierać z myślą o dzieciach?

To właśnie lokaty cieszą się wśród rodziców ogromną popularnością. Aby jednak móc na nich zarabiać, warto wybrać optymalne narzędzie inwestycyjne na miarę naszych potrzeb. Przede wszystkim lokata musi być długoterminowa, bo tylko taka wypracuje spory zysk przez cały okres dzieciństwa latorośli. Co więcej, musi wyróżniać się kilkoma niestandardowymi czynnikami.

500+ jest świadczeniem wypłacanym co miesiąc. Warto więc, by zakładane lokaty pozwalały na dogodne dokładanie kapitału, który również będzie podlegał oprocentowaniu. Ciekawe propozycja banku to taka, która zakłada też możliwość wyjęcia kapitału w razie konieczności bez utraty wypracowanych odsetek.

Jeśli konto oszczędnościowe, to jakie?

Kolejny bezpieczny instrument inwestycyjny to konto oszczędnościowe. Niektóre banki oferują nawet produkty dedykowane juniorom. To rachunki, na których odkładany kapitał podlega oprocentowaniu, ale jednocześnie umożliwia on korzystanie z niego na zasadach standardowego konta w banku. Warto wiedzieć, że niektóre konta bankowe proponowane są dzieciom, które ukończyły 13 lat, oczywiście za zgodą rodzica. Taki rachunek przyda im się nie tylko w celu komfortowego dysponowania środkami pieniężnymi, ale również nauki o oszczędzaniu i świadomym, rozsądnym wydawaniu.

Podsumowanie

Wydaje się, że inwestowanie środków pochodzących z programu 500+ to najlepsze rozwiązanie dla rodziców, którzy tylko chcą zadbać o przyszłość dziecka. Weźmy pod uwagę, że rocznie jest to 6 000 złych, więc w ciągu tylko kilku kolejnych lat uzbiera się naprawdę pokaźna kwota. Jeśli zostanie zainwestowana, można liczyć na jeszcze większe zyski.