Pomysły na zaprojektowanie pokoju dziennego dla myśliwego

Pomysły na zaprojektowanie pokoju dziennego dla myśliwego

15 stycznia 2019 Wyłączono przez Blog4Women

Duży salon z murowanym kominkiem i detalami z poroża, skór, drewna i rogów to marzenie wielu osób, których pasją jest łowiectwo. Oczami wyobraźni ujrzyj swój wymarzony pokój dzienny i najważniejsze trofea, które znajdują się na honorowych miejscach. Poczuj fakturę wykwintnie wyprawionych skór i posłuchaj dźwięku rustykalnego zegara z wizerunkiem jeleni lub kozłów. A teraz zobacz, jak szybko przenieść obraz z Twoich marzeń do rzeczywistości i urządzić salon według swojej wizji.

Łowieckie detale w nowoczesnym salonie – jak to połączyć?

Mimo że minimalizm zdaje się nie mieć związku z pięknymi zdobienia wykonanymi z kości zwierząt, to jednak zagłębiając się w pomysły na aranżacje pokoju dziennego możemy dostrzec pewne powiązania tych nurtów. Na przykład sosnowe meble, surowe i skromne, pięknie komponują się z rustykalnym porożem jelenia lub rogami kozła. Do tego wszystkie skóry pokryte sierścią idealnie łączą się z modnymi ostatnio panelami lub parkietem, a nawet dobrze wyglądają w roli dywaników do dużych łazienek.

Inne detale myśliwskie, które idealnie wpasują się w klimat Twojego salonu, to na przykład zestaw do kominka wykończony perfekcyjnie dopracowanymi elementami z poroża.

Z kolei ekskluzywny stojak na wino zrobiony ze zrzutów daniela i parostków kozła nada się do salonu dla każdego miłośnika tego trunku. Specjalnie spersonalizowana konstrukcja pozwala na przenoszenie sprzętu w dowolne miejsce.

Czym się kierować przy aranżacji pokoju dziennego za pomocą myśliwskich dodatków?

Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmieszczenie dekoracji w pomieszczeniu. Wszelkiego rodzaju poroża lub żyrandole nie powinny znajdować się w zbyt bliskiej odległości od siebie, gdyż sprawi to wrażenie przesytu i nie podkreśli tego, na czym nam zależy.

Na przykład zegar z poroża https://antlabo.pl/pl/c/Zegary/25 będzie się idealnie prezentował nad kominkiem. Stojak na wino możemy umieścić na kredensie lub komodzie czy stole kawowym. Warto również zainwestować w profesjonalnie wykonane meble do salonu myśliwskiego z mahoniowego drewna, wykończone efektowny grawerunkiem.

Styl łowiecki ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny, dlatego tak wielki wybór myśliwskich detali pojawia się na rynku.