Usuwanie makijażu permanentnego – z laserem pikosekundowym jest to dużo prostsze!

Usuwanie makijażu permanentnego – z laserem pikosekundowym jest to dużo prostsze!

8 lutego 2018 0 przez Blog4Women

usuwaniemakijazupermamentnego2Większość z nas, decydując się na makijaż permanentny, oczekuje efektu poprawy wyglądu twarzy i ułatwienia wykonywania codziennych czynności kosmetycznych. Niestety, zdarza się, że makijaż permanentny zamiast uatrakcyjniać wygląd twarzy, po prostu ją oszpeca. Nieudany makijaż permanentny w wielu przypadkach można poprawić, jednak niekiedy nie ma innego rozwiązania, jak jego usunięcie. Dzięki nowoczesnym laserom pikosekundowym to zadanie jest znacznie ułatwione. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na nowoczesną technologię tych laserów, o której dziś Wam opowiemy!

Usuwanie makijaż permanentnego brwi, oczu i ust – bezpieczeństwo to podstawa

Makijaż permanentny wykonujemy zazwyczaj w tych miejscach twarzy, które mogą wykazywać nadwrażliwość i bolesność zarówno podczas jego nakładania, jak i usuwania. Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi, oczu czy ust odbywało się przy pomocy laserów nanosekundowych, np. Q-switch, które jednak wywoływały u Pacjentek większy ból i dyskomfort niż współczesne lasery pikosekundowe. Lasery nanosekundowe nie posiadały także odpowiednich parametrów do usuwania kolorowych pigmentów, czego efektem było częste ryzyko przegrzania skóry i powstawania blizn. W laserach pikosekundowych światło przechodzi w falę akustyczną, która rozchodzi się w powietrzu i rozbija mikrocząsteczkę barwnika w drobny pył, a ten z kolei jest usuwany z organizmu w wyniku działania naturalnych procesów. Bardzo ważne jest to, że laser działa w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu ryzyko poparzenia, przegrzania czy uszkodzenia skóry jest obniżone do minimum. Warto też zaznaczyć, że lasery pikosekundowe są w stanie usunąć blizny, które powstały podczas usuwania makijażu permanentnego innymi metodami.

Lasery pikosekundowe – Discovery Pico i PicoSure

Z laserów pikosekundowych na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim lasery Discovery Pico i PicoSure – najnowocześniejsze urządzenia wykorzystujące technologię błyskawicznej, pikosekundowej wiązki światła laserowego, z których możemy skorzystać jednocześnie tylko w Klinice Miracki w Warszawie. Warto zaznaczyć, że to jedyna klinika w Polsce, która przez 1,5 roku dysponowała pierwszym pikosekundowym laserem na świecie, PicoSure, dzięki czemu posiada największe doświadczenie w wykorzystywaniu technologii pikosekundowej. Obydwa lasery działają na podobnej zasadzie, jednak różni je od siebie moc działania – Discovery Pico to obecnie najmocniejszy na rynku laser, który radzi sobie doskonale nie tylko z makijażem permanentnym, lecz także tatuażami. PicoSure spełnia te same funkcje, ale to jego delikatniejsza wersja – jest łagodniejszy dla skóry, a zabiegi z jego wykorzystaniem wywołują znacznie mniejsze dolegliwości bólowe. Dzięki temu PicoSure doskonale sprawdza się przy usuwaniu makijażu permanentnego na wrażliwej skórze brwi, ust lub oczu – w większości przypadków nie wymaga nawet zastosowania znieczulenia. To, co dodatkowo odróżnia lasery pikosekundowe od laserów starszej generacji, to krótki okres rekonwalescencji – wiązka pikosekundowa wchodzi w kontakt tylko z niechcianą strukturą, nie naruszając przy tym naskórka. Po zabiegu na skórze pozostaje jedynie delikatne przebarwienie, które znika po kilku tygodniach.

Więcej informacji na temat usuwania makijażu permanentnego znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/