Pokochaj… pijawki!

Pokochaj… pijawki!

12 lutego 2018 0 przez Blog4Women

leech-169525_1280Do niedawna osoby, które zalecały leczenie pijawkami, uważane były za szarlatanów. Dziś tendencja ta się zmienia. Nawet lekarze przekonują się do tych stworzeń i mają świadomość tego, że w wielu przypadkach są one bardziej skuteczne od stosowanych powszechnie leków. Pijawka lekarska jest wręcz uważana za żywe, miniaturowe laboratorium farmakologiczne.

Połącz terapie

W obecnych czasach medycyna naturalna powraca na piedestał. Stała się doskonałą alternatywą dla osób, które mają dość faszerowania się chemicznymi preparatami. Dzięki temu, że skupia się na całościowym ujęciu problemu, z głowy mamy zarówno jedną dolegliwość, jak i przyczynę jej powstania. Medycyna naturalna pomaga naszemu organizmowi powrócić do pełnej harmonii. Przekonują się do niej nawet sami lekarze. Nawet badania naukowe potwierdziły, że na przykład leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) korzystnie wpływa na organizm człowieka. Oczywiście nie możemy też popadać ze skrajności w skrajność. To, że korzystamy z metod medycyny naturalnej nie oznacza od razu, że musimy wyrzucić do kosza wszystkie środki farmakologiczne. Leczenie konwencjonalne i niekonwencjonalne można przecież łączyć.

Nie jest lekiem na całe zło, ale…

Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby. Skutecznie jednak leczy między innymi choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby płuc i oskrzeli, choroby przewodu pokarmowego, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, wysoki cholesterol, alergie, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, chorobę niedokrwienną, trudno gojące się rany, czy choroby nerek. Leczenie pijawkami można też wykorzystać do niwelowania agresji, histerii, nerwicy, czy depresji. U niektórych metoda ta wywołuje strach, jednak nie ma się czego obawiać – moment przegryzienia skóry jest porównywany do zastrzyku albo ugryzienia komara. I to właśnie podczas ugryzienia, pijawka przywiera do ciała swojej ofiary, pobiera krew z żywiciela i jednocześnie z jej gruczołów ślinowych do krwioobiegu człowieka uwalniane są liczne substancje lecznicze. Więcej na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/