Taras w wiosennej aranżacji

Taras w wiosennej aranżacji

24 lutego 2023 Wyłączono przez Blog4Women

Powoli zaczynamy odczuwać zmianę pogody, robi się zdecydowanie cieplej, chociaż do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu. Warto jednak już teraz, jak najwięcej czasu spędzać w plenerze, chociażby w przestrzeni przydomowego tarasu. Uporządkowany i bezpieczny taras może, bowiem zastąpić zarówno plenerowe treningi, czy inną formę aktywnego wypoczynku. Istotne, aby był do tej funkcji prawidłowo przystosowany.

Niezależnie od pogody

Odświeżając strefę tarasową, przede wszystkim możemy już częściowo odsłonić ściany konstrukcji zabudowy, która chroni taras przed wiatrem i deszczem. Taka specjalna zabudowa tarasu rozkładana na okres zimowy jest częstą praktyką, która nie tylko powiększy powierzchnię domu, ale też będzie stanowić jego osłonę termiczną, co również korzystnie wpłynie na bilans energetyczny domu. Natomiast kompleksowym uzupełnieniem całego projektu może być zastosowanie specjalnie dedykowanych płyt gumowych na taras, które świetnie sprawdzają się w roli bezpiecznej nawierzchni, umożliwiającej korzystanie z tarasu o każdej porze roku, również podczas opadów deszczu czy śniegu.

Odporne i amortyzujące

Podobnie praktyczne są również maty gumowe na taras, które charakteryzują się niezwykłymi właściwościami amortyzacyjnymi. Są także wyjątkowo odporne na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych, w tym promieniowanie UV. Posiadają też wysoki współczynnik ścieralności, wodoprzepuszczalności i antypoślizgowości. W ten sposób umożliwiają bezpieczne i komfortowe korzystanie z tarasu niezależnie od pory roku. Specjalna struktura, właściwe wyprofilowanie oraz system odwodnienia sprawiają, że na powierzchni tych wyjątkowych gumowych posadzek nie zbiera się woda i nie tworzy środowisko podatne na powstanie pleśni i grzybów.

Higieniczna czystość

Dużą popularnością cieszą się płyty gumowe antypoślizgowe, które są wyjątkowo doceniane zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Ich głównymi zaletami są wyjątkowa elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym wszelkiego rodzaju wgniecenia i zarysowania. Ważną cechą jest także łatwość utrzymania gumowej nawierzchni bezpiecznej w czystości. Wystarczy spłukać ją pod ciśnieniem czystą wodą bez detergentów, aby całkowicie pozbyć się zabrudzeń. Istotna w tej kwestii jest też aktywna powłoka antybakteryjna i antygrzybiczna, którą posiadają wszystkie najlepszej jakości, gumowe nawierzchnie bezpieczne.