Zabawa w domowej strefie rekreacji

Zabawa w domowej strefie rekreacji

24 lutego 2023 Wyłączono przez Blog4Women

Bezpieczna rekreacja i zabawa połączona z edukacją w domowej sali zabaw to świetna propozycja zarówno dla najmłodszych domowników, jak i tych trochę starszych. Dobry pomysł i chęci do pracy wystarczą, aby z powodzeniem zorganizować przyjazną przestrzeń zarówno do swobodnej, jak i edukacyjnej zabawy.

Bezpieczeństwo w parze z komfortem

Budując domową salę edukacyjno – zabawową, należy kierować się priorytetami, które ułatwią nam zorganizowanie doskonałego miejsca dziecięcej aktywności. Najważniejsze będzie zapewnienie małym użytkownikom, wysokiego standardu bezpieczeństwa i odpowiedniego komfortu. Istotną kwestią jest również właściwy wybór wyposażenia sali zabaw, adekwatny dla określonego przedziału wiekowego i zainteresowań przyszłych użytkowników. Niezwykle ważny jest także rodzaj zastosowanej gumowej nawierzchni bezpiecznej w naszej strefie. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się specjalnie dedykowane gumowe maty na plac zabaw, które skutecznie amortyzują upadki z wysokości, jednocześnie minimalizując ryzyko powstania niebezpiecznych urazów.

Amortyzacja upadków według HIC

Niezawodność nawierzchni bezpiecznych sprawia, że są najczęściej stosowanymi posadzkami, zarówno w integracyjnych salach zabaw, jak i zewnętrznych przydomowym strefach rekreacyjnych. Dzięki właściwościom specjalnej struktury, wyjątkowemu wyprofilowaniu i systemowi odwodnienia na ich powierzchni nie utrzymują się kałuże i nie tworzy niehigieniczne środowisko przyjazne pleśni i grzybom, co ułatwia utrzymanie nawierzchni w czystości. Największą ich zaletą są jednak właściwości amortyzacyjne, określane przez wartość współczynnika kryterium urazu głowy HIC, który powinien być równy wysokości najwyższego sprzętu zabawowego w strefie zabaw. Współczynnik HIC wskazuje bowiem, najwyższą bezpieczną wysokość upadku, w wyniku której uderzenie głową o nawierzchnię nie spowoduje poważnego urazu.

Niepowtarzalna aranżacja

Wysoki standard komfortu, bezpieczeństwa ale też wyjątkowej aranżacji osiągniemy tylko, wówczas, gdy do realizacji naszego projektu wykorzystamy wyłącznie materiały najwyższej jakości. Takimi są bez wątpienia wszystkie płyty gumowe Flexizone. Te niezwykłe nawierzchnie, wyróżniają się przyjemną w dotyku teksturą, wyjątkową odpornością na starzenie oraz wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne oraz niepowtarzalną estetyką.