Szczególna ochrona uzębienia dziecka

Szczególna ochrona uzębienia dziecka

4 maja 2015 0 przez Majka

baby-501630_640Regularne wizyty u dentysty są ważne zwłaszcza w okresie dzieciństwa. To właśnie wtedy mamy największy wpływ na to, aby organizm rozwijał się w prawidłowy sposób. Mamy wtedy możliwość, aby zapobiec występowaniu licznych problemów w przyszłości. Ma to również związek z uzębieniem. Należy stale kontrolować czy rozwija się ono prawidłowo u dziecka. Krzywo rosnące zęby lub często występujące bóle są sygnałem, aby odbyć wizytę u stomatologa.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest dużym wyzwaniem zwłaszcza dla małego pacjenta jak i rodzica. Jak powszechnie wiadomo, dentysta wzbudza strach wśród większości zarówno młodszych jak i dojrzałych osób. To oczywiste, że nikomu nigdy nie stała się krzywda podczas badań. Problem zazwyczaj leży w psychice. Nie należy wspominać w obecności podopiecznego, że nasze ostatnie leczenie okazało się być bardzo bolesne. Pierwszą wizytę dziecka najlepiej zaplanować w momencie kiedy jesteśmy pewni, że nie trzeba będzie rozpoczynać leczenia. Jeśli lekarz dokona jedynie oględzin jamy ustnej i nawet nie wspomni o borowaniu, dziecko będzie kojarzyło kontrolę z czymś. miłym, przyjemnym i przede wszystkim bezbolesnym.

Problemy uzębienia występujące u dzieci

Najczęściej występującym problemem wśród dzieci jest próchnica. Jej przyczyną jest najczęściej nieprawidłowa dieta. Zbyt duża ilość słodyczy lub produktów kwaśnych wpływa niekorzystnie na stan zębów. Na ich powierzchni pojawiają się szorstkie, kredowe plamy. Z upływem czasu stają się coraz ciemniejsze. Uszkadzają one szkliwo do tego stopnia, że ulega ono załamaniu. Walka z próchnicą polega na wypełnieniu powstałych ubytków. Równie popularnym problemem, występujących wśród dzieci, są krzywo rosnące zęby. Z tego powodu stosuje się aparaty stomatologiczne. Mogą one być stałe lub zdejmowane. Składają się z drutów, które wpływają na właściwe ukierunkowanie wzrostu zębów. Często stosowaną metodą jest także wykonywanie ćwiczeń przy użyciu specjalnego patyczka dentystycznego.

Kontrola stanu uzębienia u dzieci jest bardzo ważna. Liczy się również odpowiednie podejście do naszych pociech. Wykwalifikowani lekarze z przychodni Denteam cechują się dużym doświadczeniem i potrafią nawiązać doskonały kontakt z małymi pacjentami.