Sucha zabudowa – jak urządzić wnętrze?
9 lipca 2020Materiałami budowlanymi, bez których ciężko jest sobie wyobrazić aranżację jakiegokolwiek wnętrza są tak zwane systemy suchej zabudowy. Z powodzeniem znajdują zastosowanie zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych pomieszczeń. Dzięki takiej suchej zabudowie możliwe stało się ukrycie nieestetycznych instalacji, stworzenie lekkiej ścianki działowej czy sufitu podwieszanego. Ma ona szeroki wachlarz zastosowań i każdy znajdzie w niej idealne rozwiązanie dla swoich potrzeb.
Projekt salonu – wydzielenie przestrzeni
W nowoczesnych aranżacjach wnętrz salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. To otwarta przestrzeń połączona z kuchnią, jadalnią i przedpokojem. Jeżeli chcemy, aby nasz salon był funkcjonalny i wygodny, warto podzielić go na strefy. Stawiając lekkie ściany działowe z płyty gipsowo-kartonowej możemy idealnie rozgraniczyć obszary pomieszczenia. Ściany z takich płyt są lepsze od ścian murowanych, ponieważ:
- ścianki można stawiać w dowolnym miejscu – lekka konstrukcja nie obciąża stropu,
- w wewnętrznej konstrukcji można ukryć przewody i instalacje,
- ściany łatwo zdemontować,
- szybszy i tańszy montaż w porównaniu z postawieniem tradycyjnej ściany murowanej,
- od razu po zamontowaniu jest gotowa do dekorowania.
Sucha zabudowa wnętrz pozwala na szybkie, łatwe i czyste kreowanie przestrzeni w naszym domu. Każdy znajdzie w niej idealne rozwiązanie dla siebie, liczy się pomysł i chęć zmian.
Sucha zabudowa – najczęściej popełniane błędy
Za suchą zabudową przemawia krótki czas trwania montażu. Płyty mimo swoich dużych rozmiarów, są łatwe w obróbce i przy tym lekkie. Najlepiej stosować kompletne systemy suchej zabudowy. Elementów jest wiele, więc nie trudno o popełnienie błędu. Najczęściej występujące to:
- źle dobrane elementy,
- wykonanie w niewłaściwych warunkach,
- niewłaściwe składowanie materiałów suchej zabudowy,
- wykonanie zabudowy bez rusztu,
- niewłaściwe warstwy zabudowy,
- niewłaściwe przygotowanie rusztu,
- złe połączenie płyt gipsowo-kartonowych,
- nieodpowiednie wykończenie powierzchni.
Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.