Brama garażowa – którą wybrać?

Brama garażowa – którą wybrać?

22 czerwca 2020 0 przez Blog4Women

Budując dom warto nie tylko zwracać uwagę na wygląd i estetykę, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność.  Dom musi być solidny, trwały i budowany na lata. Na samym początku potrzebny jest projekt budowy, by po kolei, zgodnie z założeniami rozpocząć budowę. Taki projekt zakłada – jak wielki ma być obiekt, jakie materiały zostaną wykorzystane do budowy konstrukcji domu, jakie będą zamontowane okna, parapety, brama garażowa, dach i inne. Jak budynek zostanie ocieplony, czy finalnie ogrodzony.

Brama garażowa – jaką bramę wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej bramy garażowej nie możemy się kierować tylko gustem lub ceną. Musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Ważny jest także rodzaj konstrukcji bramy – sposób jej otwierania oraz wygląd elewacji naszego domu. Oferty są teraz bardzo bogate – każdy znajdzie bramę idealną dla siebie. Brama garażowa musi być solidna, ale jednocześnie musi się ją łatwo otwierać. Pomimo zaawansowanej technologii, współczesne bramy garażowe Częstochowa pozostają łatwe w montażu i eksploatacji. Wysokiej jakości materiały, gwarantują długotrwałą wytrzymałość a stosowane obecnie systemy wspomagające otwieranie, zapewniają wygodę użytkowania.

Rodzaje bram garażowych

Najważniejszą cechą, którą różnią się bramy garażowe – to sposób ich otwierania. Inne istotne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, to termoizolacyjność, rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych, estetyka i komfort użytkowania. Najczęstszym podziałem, jaki wyróżniamy wśród bram to:

  • brama segmentowa górna (zasada działania takiej bramy jest prosta: segmenty poruszają się na rolkach po prowadnicach zamontowanych do ścian oraz sufitu garażu i po otwarciu bramy płaszcz chowa się pod sufitem),
  • brama segmentowa boczna (segmenty ustawione są pionowo i po otwarciu zachodzą na jedną ze ścian garażu),
  • brama uchylna (skrzydło, unosząc się na prowadnicach, najpierw zachodzi nad samochód, a potem chowa się pod sufitem garażu),
  • brama rolowana (nawijana na wał umieszczony w kasecie nad otworem wjazdowym do garażu),
  • brama rozwierana (tradycyjny model, składa się z dwóch otwieranych skrzydeł – jak drzwi).

Więcej na stronie: http://dwd.pl.