Sposoby na ładną opaleniznę

Sposoby na ładną opaleniznę

12 września 2016 0 przez Majka

girl-1583399_640

Opalone ciało wygląda lepiej, nie tylko w lecie. Skóra muśnięta słońcem sprawia wrażenie zdrowszej, mniej widoczne są nie niej przebarwienia i wypryski. Ponadto ładnie podkreśla kształty. Z tego powodu kobiety decydują się na różne zabiegi, które mają sprawić, że skóra stanie się ciemniejsza.

 

Naturalne promienie słońca
Oczywiście, najbardziej pożądaną opalenizną jest ta naturalna. Podstawową zaletą kąpieli słonecznych jest fakt, że nic nie kosztują. Jednak jeśli chcemy opalać się zdrowo, to ważne jest zaopatrzenie się w filtry UV. Dzięki nim unikniemy poparzeń i zmniejszymy szanse na rozwój nowotworu skóry. Najważniejszym minusem naturalnego opalania jest to, że niestety jest ono uzależnione od pogody i pory roku. Możemy się opalać przede wszystkim latem i to tylko w bardzo słoneczną pogodę. Co więcej, w takich warunkach trudno jest opalić się równomiernie na całym ciele, ponieważ zwykle część ciała jest przesłonięta przez ubrania.

Solarium
Popularną metodą jest też opalanie w solarium. Jest to dobra metoda dla osób, którym zależy na opaleniźnie o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Niewątpliwą zaletą korzystania z solarium jest to, że czas trwania całego zabiegu to od 5 do 10 minut i nie wymaga to szczególnego przygotowania. Co więcej, możemy liczyć na równomierną opaleniznę, ponieważ w solarium można przebywać bez żadnych ubrań czy biżuterii. Minusem jest duża szkodliwość tego typu opalania. Stosuje się przy tym promieniowanie UV w dużo większym natężeniu niż w przypadku promieni słonecznych docierających na ziemię. Z tego powodu łatwo o oparzenia i nowotwór skóry.

Opalanie natryskowe
Alternatywą dla opalania za pomocą promieni UV jest użycie odpowiednich chemikaliów zmieniających pigmentację wierzchnich warstw naskórka. Przykładem na ich zastosowanie jest tak zwane opalanie natryskowe. Zaletą takiego zabiegu jest to, że nie narażamy skóry na oparzenia czy też nowotwór, ponieważ zabarwione zostają jedynie martwe komórki naskórka. Opalenizna po nim jest równomierna i nie występują zaczerwienienia. Minusem opalania natryskowego jest konieczność odpowiedniego przygotowania do zabiegu i ograniczenia dotyczące aktywności fizycznej tuż po nim.