Jak szybko i łatwo wypożyczyć samochód?

Jak szybko i łatwo wypożyczyć samochód?

3 września 2016 0 przez Majka

mountain-1429843_640

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Z ich usług korzystają nie tylko osoby nie posiadające własnego pojazdu, ale również kierowcy, których auto uległo awarii. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i różnego rodzaju firm.

Kryteria pozwalające na wynajęcie samochodu

Zanim będzie można usiąść za kierownicą wybranego samochodu, trzeba spełnić kilka warunków. Wypożyczalnia YourCar wymienia je wszystkie na swojej internetowej http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/, gdzie można od razu dokonać rezerwacji wybranego modelu. Większość firm stawia swoim klientom wymagania dotyczące wieku i stażu za kierownicą. Minimalny wiek kierowcy to najczęściej 18-21 lat, a maksymalny to 75 lat. Osoby chcące wynająć samochód powinny posiadać prawo jazdy minimum rok lub nawet dwa lata- wszystko zależy od wypożyczalni. Konieczne jest także wylegitymowanie się ważnym dokumentem tożsamości, dowodem osobistym lub paszportem. Wypożyczenie auta wiąże się za każdym razem z założeniem kaucji na poczet ewentualnych uszkodzeń samochodu lub nieterminowym zwrotem. Jej kwota waha się pomiędzy 500 a 1000 złotych.

Jak dokonać rezerwacji samochodu?

Każda wypożyczalnia posiada w swojej ofercie co najmniej kilka modeli samochodów z różnych segmentów cenowych. Są to auta miejskie, kompaktowe lub klasy średniej niższej, auta sportowe, SUV-y, a nawet 9-osobowe czy dostawcze. Flotę firmy YourCar można obejrzeć na stronie http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-jaworzno/. Po dokonaniu wyboru należy dokonać rezerwacji. Jak już wcześniej było wspomniane można to zrobić przez internet, a w niektórych wypożyczalniach również przez telefon. Potrzebne do tego są dane osobowe oraz określenie terminu w jakim będzie wynajmowane auto. Trzeba także zaznaczyć czy będziemy korzystać z dodatkowych usług bądź wyposażenia. Następnie wystarczy się umówić na popisanie umowy, zapłacić i odebrać samochód.

W dzisiejszych czasach, z powszechnym dostępem do internetu, wynajęcie auta to łatwa i prosta czynność. Jest to rozwiązanie dla każdego, niezależnie od statusu społecznego.