Sekrety kobiecej torebki ujawnione

Sekrety kobiecej torebki ujawnione

22 czerwca 2015 0 przez Virtu

torebka
Wszyscy mężczyźni zastanawiają się kryje jej wnętrze. Wiadomo było tylko jedno – nic nie można w niej znaleźć! HTC Polska zbadało temat i znalazła odpowiedź na pytanie, co jest obowiązkowym zestawem, który każda kobieta trzyma w swojej torebce.

Badania przeprowadzone przez Gemius dla HTC Polska pokazują, że obok oczywistych przedmiotów takich jak klucze (82%), telefon komórkowy (81%), oraz portfel (80%), w kobiecej torebce najczęściej może się znaleźć także błyszczyk (81%), perfumy (73%) oraz długopis (73%). Chyba każda kobieta miała problem ze znalezieniem kluczy, czy dzwoniącego telefonu, ale za to tylko 12% Panów i 8 % Pań uznało, że w kobiecej torebce niczego nie można znaleźć.

Okazuje się, że kobiety kochają gadżety! 35% z nich wskazało sprzęt elektroniczny (inny niż komórka), jako przedmiot, który znajduje się w torebce. Sabrina Pilewicz, polska projektantka, specjalistka od kobiecych torebek, sama przyznaje, że nigdy nie rusza się z domu bez sprzętu: Jestem totalną gadżeciarą, uwielbiam technologiczne nowinki. Jeśli tylko jakiś przedmiot mnie zainspiruje, koniecznie muszą go mieć. Ostatnio zwariowałam na punkcie kamery HTC RE, nie wychodzę bez niej z domu, przydaje mi się w pracowni i na produkcji. W mojej nowej torebce Marinella, stworzyłam nawet dla niej specjalną przegródkę – opowiada Sabrina.

3 najważniejsze przedmioty w kobiecej torebce to…

Gdyby Panie miały wybrać tylko 3 przedmioty w swojej torebce, to zdecydowanie większość
z kobiet postawi na praktyczność. Portfel (78%), telefon komórkowy (52 %) oraz klucze (46 %) to obowiązkowy zestaw większości Pań. A jaki swój zestaw obowiązkowy ma Sabrina Pilewicz? Mój „must have” to HTC One M9, który spersonalizowałam swoim autorskim grawerunkiem diamentów i logo SP …jest absolutnie boski! Telefon i karty zawszę noszę w srebrnym metalicznym etui. Nie rozstaję się z moim piórem wiecznym, koniecznie uzupełnionym czarnym atramentem.
W mojej torebce zawsze mam też notes do szkicowania. Dzień umila mi muzyka, ostatnio słucham SPRING/SUMMER Giorgio Armani Prive. Jestem estetką i przedmioty, które noszę w torbie muszą być ładne i zawsze uporządkowane. Pracuję od świtu często nawet do nocy, dlatego zawsze mam w torbie kosmetyczkę z wodą termalną, kremem do rąk, pomadką i perfumami – mówi projektantka.

O Torebce świadczy też miejsce zamieszkania

Według mieszkańców największych miast torebka zawiera znacznie więcej rzeczy niż zdaniem kobiet mieszkających w mniejszych miejscowościach. Kobiety z metropoli dużo częściej zabierają ze sobą okulary przeciwsłoneczne (83%), leki (78%), krem do rąk (80%), kalendarz (76%), sprzęt elektroniczny (48%) i zdjęcia bliskich (71%). Mężczyźni również uważają, że w kobiecej torebce jest dużo mniej przedmiotów, niż w rzeczywistości, i wielu z nich nie zgadło, że znajduje się tam także długopis (21 % mniej mężczyzn odpowiedziało, że w kobiecej torebce może się znaleźć długopis od kobiet) rachunki i paragony (25%), czy leki (17%).

Mieszkanki małych miejscowości stawiają za to większy nacisk na urodę. Prawie ¼ nie wyjdzie
z domu bez pomadki lub błyszczyka, natomiast w dużych miastach jest to przedmiot ważny tylko dla 2% kobiet. Za to zdecydowanie częściej nie mogą obejść się bez telefonu. W mniejszych miejscowościach niecała połowa kobiet traktuje komórkę, jako jeden z 3 najważniejszych przedmiotów w torebce, a w dużych miastach ponad ¾ kobiet nie rozstaje się ze smarfonem.