Pielęgnacja skóry w nocy – jak wybrać krem na noc?

Pielęgnacja skóry w nocy – jak wybrać krem na noc?

22 czerwca 2015 0 przez Blog4Women

cutcaster-photo-100847382-beautiful-woman-face-looking-sidewaysStosowanie odpowiedniego kremu na noc jest bardzo ważną częścią codziennej pielęgnacji twarzy. To właśnie w nocy ma miejsce proces regeneracji skóry, która w ciągu dnia ulega uszkodzeniu w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Właściwie dobrany krem na noc stymuluje procesy odnowy komórek, które przebiegają na skórze mniej więcej po północy. Noc jest też najodpowiedniejszą porą dnia na rozpoczęcie intensywnej walki ze zmarszczkami. Jak zatem wybrać krem na noc, by nasza skóra była właściwie odżywiona, wygładzona i wyraźnie odmłodzona zaraz po przebudzeniu?

Jak zachowuje się skóra twarzy w nocy?

Skóra naszej twarzy działa w zupełnie inny sposób niż cały organizm – w dzień zapada w sen, by chronić się w ten sposób przed słońcem, wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami środowiska, zaś w nocy intensywnie pracuje nad tym, by usuwać szkody, jakie wyrządziły na jej powierzchni szkodliwe czynniki, działające w ciągu dnia. Późnym wieczorem i w nocy skóra rozpoczyna proces odnowy komórkowej i ma wtedy największą potrzebę wchłaniania substancji regeneracyjnych. W nocy nie przeszkadza jej też światło, stres, klimatyzacja, zadymione powietrze czy ciągłe zmiany temperatur, dlatego może w spokoju odbudowywać ochronną warstwę naskórka i pozbywać się z niej martwych komórek.

Krem na dzień to nie to samo, co krem na noc

Trzeba zaznaczyć, że nie każdy krem jest stworzony do tego, by stosować go w nocy. Przed zakupem wybranego preparatu należy zwrócić uwagę na to, czy na etykiecie zostało wyraźne zaznaczone, że jest to “krem na noc”. Jeśli będziemy używać tych samych kosmetyków w nocy, co w dzień, możemy spodziewać się, że poza nawilżaniem skóry nie zmieni on nic w wyglądzie naszej twarzy. W kremie na dzień nie znajdziemy też drogocennej witaminy A, która bardzo źle współpracuje ze słońcem i pod jego wpływem może powodować na skórze podrażnienia, zaś jest bardzo ważnym składnikiem kremu na noc, w którym odpowiada za walkę ze zmarszczkami, odżywianie skóry oraz wygładzanie jej struktury.

Krem do twarzy na noc, a typ cery

Jeśli stoimy przed wyborem odpowiedniego kremu na noc, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by dopasować go przede wszystkim do typu swojej cery. Większość dostępnych na rynku kosmetycznym kremów na noc występuje w dwóch wersjach – dla wrażliwej i suchej skóry, który zawiera zwykle większą ilość tłuszczu oraz składników nawilżających, a także dla cery mieszanej i normalnej, które posiadają w swoim składzie większą ilość składników aktywnych, mogących wywołać u cery wrażliwej silne podrażnienia. W przypadku cery tłustej krem na noc powinno zastąpić się regeneracyjno-odżywczym serum, które posiada znacznie lżejszą konsystencję od kremu i nie stworzy na jej powierzchni tłustego filmu.

Likwidację zmarszczek zostaw kremowi na noc

Krem dla pań z cerą dojrzałą, poza odpowiednimi składnikami odżywczymi i regenerującymi, powinien posiadać również właściwości przeciwzmarszczkowe. W nocy, gdy nie docierają na ziemię szkodliwe promienie UV, to dla cery najlepszy moment w ciągu dnia, by walczyć ze zmarszczkami oraz opóźniać cały proces starzenia się skóry. Taki krem powinien znaleźć się na naszej półce z kosmetykami już po 30-stym roku życia – im szybciej zaczniemy kompleksową pielęgnację przeciwzmarszczkową, tym dłużej uda nam się zachować młody wygląd twarzy. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to panie w wieku około menopauzalnym – tu potrzebny jest dużo silniejszy preparat, który zagwarantuje skórze przywrócenie gęstości oraz właściwe proporcje twarzy. Taki produkt znajduje się w ofercie marki Vichy – Neovadiol Gf Nuit to krem dla kobiet po 50-tym roku życia, który pobudza mikro krążenie w skórze, przywracając jej gładkość oraz jędrność. Pamiętajmy jednak o odpowiednim przygotowaniu skóry na przyjęcie wybranego kremu na noc – dokładny demakijaż i oczyszczanie twarzy każdego dnia, sprawi, że aktywne składniki kremu będą się jeszcze lepiej wchłaniać w naskórek.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów na noc dla różnych typów cery, dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/krem-na-noc/ps1003.aspx