Romantyczne stylizacje sylwestrowe kontra futuryzm modowy

Romantyczne stylizacje sylwestrowe kontra futuryzm modowy

29 października 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Różnorodność stylów w modzie na sezon jesienno-zimowy 2018/2019, obejmuje także modę sylwestrową i stylizacje związane z sukienkami na ten wyjątkowy wieczór. Odrobina romantyzmu czy bardziej ekstrawaganckie ubiory? Wszystko to zależy od naszych indywidualnych predyspozycji i gustów.

Romantyzm na wybiegach

Obecnie w prezentacjach modowych w sezonie jesienno-zimowym króluje bardzo specyficzna romantyka, bo zaczerpnięta z iście „królewskich” inspiracji. A tą inspiracją będzie dwór w Wersalu i kierunki w sztuce, takie jak barok, renesans czy impresjonizm. Mamy też powrót do lat 50-tych, romantyczne falbany, kwieciste motywy oraz asymetrię.

Jednak sukienki na sylwestra to też przede wszystkim klasyka i tak, proponujemy przyjrzeć się kilku propozycjom i być może uda nam się pogodzić styl romantyczny z tym bardziej nowoczesnym.

Błyszczące sukienki

Jednym z najbardziej wyraźnych trendów w modzie sylwestrowej, jest metaliczny połysk w wersji niemalże futurystycznej, w połączeniu z klasycznymi fasonami.

I tak możemy zestawić srebrzystą sukienkę o asymetrycznym kroju z klasyczną marynarką i srebrnymi szpilkami. W tym sezonie najmodniejsze są  też modele dekorowane baskinką na wysokości talii, warianty z dekoltem typu serce oraz długie wieczorowe opcje z rozporkiem na boku.

Zastrzyk energii

To oczywiście ogniste sukienki sklep w kolorze energetycznej czerwieni. Kolor ten będzie świetną bazą do stylizacji sylwestrowych, ponieważ jest to kolor bardzo sugestywny i dynamiczny. Możemy go zestawić z granatem, a nawet beżem, a w odważniejszych stylizacjach z różem.

Ciekawym i oryginalnym motywem na sukienkę sylwestrową może być motyw kwiatowy, w pełnej dowolności fasonów, chociaż ten wzór najlepiej sprawdza się w fasonach klasycznych. Zresztą klasyka zawsze będzie bezpiecznym wyborem i jeśli tak czujemy się najlepiej, wybierzmy po prostu klasyczną czerń koronkowej sukienki, klasyczny płaszcz, szpilki i kontrastową torebkę, która doda nam odrobinę ekstrawagancji.