Grawerunek jako sztuka użytkowa

Grawerunek jako sztuka użytkowa

18 października 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Grawerunek w naturalnych materiałach, takich jak łopata jelenia czy łosia, jest niezwykłą sztuką kunsztu, cierpliwości i pomysłowości artysty. Wiele godzin spędzonych nad wykonaniem dzieła czyni z niego unikatowy egzemplarz, taki, którego trudno powielić i który za każdym razem będzie niepowtarzalny.

Indywidualny charakter przedmiotu

Dzięki temu, że grawerunki są tak precyzyjną i unikatową sztuką, powstają przedmioty codziennego użytku, o niecodziennym charakterze. Będą one odzwierciedlać artystyczny kunszt grawera, jego wyobraźnię i charakter. Grawerunki w porożach będą formą sztuki dla tych, którzy nie boją się ryzyka w wyrażaniu swojej osobowości i upodobań. Na pewno będą dla tych osób, które są odważne w swoim podejściu do dekorowania wnętrz, nie boją się kontrowersji w zestawieniach mebli czy dodatków.

Grawerowane elementy mebli czy też dodatków, są wspaniałym motywem dekoracyjnym w każdym pomieszczeniu. Na przykład niewielki grawerunek w łopacie daniela przedstawia sylwetki żerujących: kozła, sarny i cielaka. Ozdoba ta, została wykonana metodą płytkiego grawerowania.

Synchronizacja całości stylizacji

Obecnie, dekoracje z poroża, mogą stanowić ozdobę nie tylko gabinetu czy saloniku typowo myśliwskiego, elementy tego stylu dobrze będą wyglądać też w innych pomieszczeniach. Klasycznie, trofea myśliwskie można wieszać symetrycznie, na gładkich, bielonych ścianach, gdzie typowe wyroby myśliwskie https://antlabo.pl/ będą mogły kontrastować z ciemnymi deskami podłogi, boazerii, belkowanych stropów czy też drewnianych mebli.

Takie przyjazne dla środowiska egzemplarze są wspaniałym dodatkiem do dekoracji ścian zarówno w przytulnym, rustykalnym wiejskim domku, w eleganckim dworku czy we współczesnym apartamencie . W obecnych czasach, nie istnieją też ograniczenia ich rozmieszczania.

Możemy więc wieszać je wszędzie tam, gdzie się nam podoba, a zatem w sypialniach nad łóżkiem, w jadalniach nad kominkiem, czy też innych miejscach, w których pragniemy stworzyć kontrast ze współczesnym wnętrzem.