Rodzaje terapii pijawkowej

Rodzaje terapii pijawkowej

5 lipca 2017 0 przez Majka

Hirudoterapia chyba wszystkim kojarzy się ze stawianiem pijawek. Pewnie słyszeliście coś o tym, że można za jej pomocą wyleczyć żylaki czy różne choroby układu krwionośnego. A wiedzieliście, że istnieją różne rodzaje terapii pijawkowej? Jeśli nie, to zapraszamy do lektury!

Co możemy leczyć za pomocą pijawek?

Pijawki leczą, a także wspomagają leczenie wielu chorób. Żeby wymienić je wszystkie, musielibyśmy spędzić dużo czasu na sporządzeniu takiej listy. Oczywiście pijawki są najbardziej znane z leczenia żylaków, ale pomagają też przy nadciśnieniu, złej krzepliwości krwi czy nawet migrenie. Pewnie niewiele osób słyszało, że stosuje się je również przy powiększaniu penisa czy zmniejszaniu zmarszczek. Jak widać, pijawki naprawdę mogą zdziałać cuda, a leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) ma ogromny zasięg.

Rodzaje terapii pijawkowej

Najbardziej popularnym i rozpowszechnionym zabiegiem jest oczywiście leczenie miejscowe. Wówczas substancje lecznicze, zawarte w gruczołach ślinowych pijawek bezpośrednio oddziałują na miejsce, do którego przystawione są pijawki.

Ci, którzy pragną zatrzymać oznaki upływającego czasu oraz chcą profilaktycznie leczyć miażdżyce, wybierają hirudokompleksoterapię. Wówczas pijawki oddziałują na wiele układów narządowych. Taka kuracja trwa czasami nawet kilka lub kilkanaście tygodni, a pijawki przystawiane są w różnych miejscach na ciele.

Jeśli z kolei nasz problem dotyczy konkretnych narządów wewnętrznych, powinniśmy wybrać hirudohemoterapię. Poprzez stymulację krążenia skórnego pijawki oddziałują na krążenie wewnętrzne danego narządu.

Na uwagę zasługuje również hirudoenergoterapia, gdzie pijawki przystawiane są do konkretnych centrów energetycznych na ciele i oddziałują na system energetyczny naszego organizmu. Chyba nie ma wątpliwości, że jest to już 'wyższa szkoła jazdy”, a hirudoterapeuta musi posiadać naprawdę bogatą wiedzę.

Oczywiście są to tylko najpopularniejsze i najczęściej stosowane terapie z użyciem pijawek. Często możemy mieć też do czynienia z terapiami łączonymi, np. wraz z akupunkturą.