Relacje z partnerem a wizyta u seksuologa
12 marca 2018Coraz mniejsza ochota na seks, rzadkie współżycie i niezadowolenie męża. Te czynniki sprawiają, że mamy coraz większe obawy przed tym, że partner znajdzie sobie młodszą towarzyszkę seksualną. Jak temu zapobiec i kiedy zdecydować się na wizytę u specjalisty?
Jak zwiększyć ochotę na seks?
Niestety nie ma jeszcze takiego leku dla kobiet, który skutecznie podnosiłby libido. Jak można zatem leczyć oziębłość u pań? Skąd się ona bierze? Główną przyczyną są doświadczenia seksualne i relacje z partnerem. Jest wiele powodów, dla których seks nie sprawia przyjemności. Jednym z nich jest rutyna. Jeśli zbliżenia przestały cię ekscytować i pragniesz, aby seks był taki jak dawniej, zacznij działać! Jak? W pierwszej kolejności pomyśl o sobie. Daj do zrozumienia partnerowi, że to ty przejmujesz stery. Nie bój się fantazjować! Warto wprowadzać swoje pragnienia w czyny. Należy także pamiętać, że najważniejszym organem seksualnym u kobiet jest głowa. Wszystko zależy w głównej mierze od twojego nastawienia.
Kolejną przyczyną, która odbiera ochotę na zbliżenia jest np. suchość pochwy, która może powodować ból i dyskomfort. Aby zwalczyć tę dolegliwość można stosować różnego rodzaju kremy lub żele nawilżające. Jeśli martwisz się, że nakładanie preparatu popsuje nastrój w sypialni, warto potraktować to jako rodzaj gry wstępnej.
Kiedy wizyta u seksuologa
Aby w pełni czerpać satysfakcję z seksu, kobieta musi czuć się kochana, bezpieczna, szczęśliwa i zrozumiana. Gdy rozmowa z partnerem nie przynosi rezultatów, a ty wyczerpałaś wszystkie możliwości żeby rozwiązać problem (łącznie z przestudiowaniem fachowej literatury), to pora udać się po pomoc do specjalisty. Jak przebiega taka wizyta? Na początku seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ zapyta o problem, z którym do niego przyszliśmy, o to jak długo trwa i w jaki sposób radziliśmy sobie z nim dotychczas. Nie zabraknie także pytań o sprawy medyczne, o to co dzieje się aktualnie w życiu pacjenta jeśli chodzi o stres, zadowolenie z pracy czy relację z otoczeniem. Przekazane wiadomości pozwolą dokonać analizy pacjenta, jego podejścia do innych ludzi, problemów oraz do siebie. W ten sposób będzie można podjąć decyzję dotyczącą konieczności i rodzaju terapii.