Chanelka – w jakich krojach?

Chanelka – w jakich krojach?

2 marca 2018 0 przez Blog4Women

photo-1519020221632-0481cffaa7f8Chanel dla wielu oznacza jedno – Coco Chanel. Jedną z najbardziej znanych rewolucjonistek mody na świecie. Do dziś jednak stosowana jest tkanina o takiej właśnie nazwie, która była i jest wciąż używana do szycia strojów krojem przypominającym te tworzone przez Gabriellę.

Tkanina chanelka charakteryzuje się grubym splotem. Jest ona wykonana z połączenia bawełny, poliestru, wełny, akrylu i lureksu. Dzięki takiemu składowi materiał jest miękki w dotyku i jednocześnie przepuszcza powietrze. Przy czym tkanina sama w sobie jest mało elastyczna.

Chanelka ma gruby splot, dzięki czemu jest on widoczny, a co za tym idzie – ubrania wyglądają bardziej luksusowo, elegancko, oryginalnie i ekstrawagancko. Zarówno można z tego materiału uszyć ubrania codzienne, jak i te na bardziej wyszukane okazje. Taki strój sprawdzi się na rodzinnym spotkaniu oraz na biznesowym bankiecie.

Tkanina chanelka jest przeznaczona do szycia marynarek. Rzucające się w oczy, mocne sploty przykuwają uwagę i nadają całemu strojowi bardziej odważnego, ale jednocześnie wyraźnego wyglądu. Zdecydowanie dobrze w takim stroju poczują się panie świadome swoich walorów.

Oprócz marynarek, często chanelka jest wykorzystywana do szycia garsonek czy żakietów. Mają one solidny, mocny wygląd. Przy czym wyglądają profesjonalnie i dobrze układają się na – właściwie – każdej sylwetce.

Tkanina chanel jest coraz częściej stosowana do tworzenia bluzek, spódnic i sukienek. W przypadku tych ostatnich, znacznie lepiej prezentują się na paniach w nieco bardziej zaawansowanym wieku. Jednak młodszym kobietom dodadzą powagi i profesjonalnego wyglądu. Bluzki natomiast są bardziej dystyngowane i eleganckie. Z odpowiednio dobranymi dodatkami kobieta wygląda intrygująco. Wystarczy, aby oczarować każdego mężczyznę oraz inną panią.

Chanelka jest wykorzystywana przy szyciu różnego rodzaju płaszczów. Zapewnia nie tylko ochronę przed zmianami klimatycznymi, ale także pozwala ciału przez cały czas oddychać. Jednocześnie wygląda ciekawie przy połączeniu nietypowych kolorów.

Więcej o doborze tkanin, wyborze krojów oraz o różnych materiałach przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.