Opalanie natryskowe – tak czy nie?
7 stycznia 2017Nie tylko latem, ale i zimą chcemy mieć możliwość pochwalenia się piękną opalenizną. Co jednak, gdy w gorące dni brakuje nam na nią czasu? Dobrym sposobem są salony piękności, w których można opalić się szybko i zdrowo.
Na czasie jest dzisiaj opalanie natryskowe. Jednak czy taka forma jest bezpieczna? Dlaczego warto się nią zainteresować? Czym się różni od innych dotąd znanych sposobów?
Opalanie natryskowe to zabieg samoopalający, który działa na warstwę rogową skóry. Żeby pokryć całe ciało wystarczy około 20 minut, w tym nakładanie specjalnie przygotowanego preparatu trwa 5 minut. Zabieg jest wykonywany na stojąco w kabinie. Wcześniej należy zrobić peeling całego ciała, bez nakładania po nim balsamów, kremów czy oliwek. Aby zapewnić sobie równomierną opaleniznę należy włożyć luźne ubranie, które po wykonanym zabiegu nie będzie wycierało nałożonego preparatu przez 6-8 godzin.
Opalanie natryskowe jest dostępne w trzech odcieniach w zależności od rodzaju karnacji, koloru oczu i włosów. Dzięki temu opalenizna wygląda naturalnie. Co więcej, opalanie natryskowe jest bezpieczne. Zaleca się je m. in. kobietom w ciąży, alergikom – po uprzednich badaniach, czy osobom mającym bielactwo.
Wśród przeciwwskazań wymienia się przerwanie ciągłości skóry, nowotwory czy świeże blizny. Podobnie jest z osobami mającymi problem z nadmierną potliwością. Opalanie natryskowe i naturalne mogą się wzajemnie uzupełniać w przeciwieństwie np. do solarium. Ten zabieg nie wystawia ciała na szkodliwe promieniowanie UV.
Opalanie natryskowe daje równomierne zabarwienie koloru skóry. Opalenizna zaczyna blednąć w czasie 6-9 dni w zależności od rodzaju skóry oraz wcześniejszego przygotowania przez klienta. To także świetna alternatywa dla osób o bardzo jasnej karnacji. W przeciwieństwie do solarium, opalanie natryskowe nie spowoduje np. nadmiernego podrażnienia skóry. Co więcej, nie doprowadzi ono do pojawienia się piegów u osób z jasną karnacją. Często nawet po zabiegu znikają one ze skóry, w wyniku zmniejszenia kontrastu między piegami a skórą.
Opalanie natryskowe jest więc ciekawą alternatywą nie tylko na chłodniejsze dni, ale i ciepłe, gdy brakuje czasu na skorzystanie z naturalnego solarium. Więcej dowiemy się na http://opalanie-natryskowe.com/.