Odżyw paznokcie – czyli słowo o manicure japońskim

Odżyw paznokcie – czyli słowo o manicure japońskim

10 stycznia 2017 0 przez Majka

hand-556763_640Nie wystarczy dbać o twarz czy dobrze nawilżać całe ciało. Dłonie i stopy również potrzebują regularnych Spa, aby mogły być zdrowe i zadbane.

Manicure to zabieg, którego zadaniem jest dbałość o paznokcie u dłoni. Nie polega on jedynie na malowaniu, ale przede wszystkim pielęgnowaniu płytki oraz wyrównywaniu skórek. Wyróżniamy m.in. klasyczny, hybrydowy i japoński. To temu ostatniemu przyglądamy się w salonie http://www.kosmetyczkawroclaw.com.

Od czego zacząć?

Manicure japoński polega na tym samym, co i klasyczny, jednak z tą różnicą, że nie stosuje się tu kolorowego lakieru, ale specjalną pastę nawilżająco-odżywiającą. Standardowo paznokciom nadaje się odpowiedniego kształtu, usuwa się skórki i odtłuszcza płytkę  paznokcia. Kolejnym etapem po zastosowaniu pasty jest wtarcie w płytkę pudru. Jego zadaniem jest zatrzymanie wszystkich składników, które zostały dostarczone paznokciom oraz zabezpieczenie przed szybkim ich wypłukaniem.

Skład pasty

Specjalna pasta stworzona do manicure japońskiego zawiera witaminy A, E i H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Dzięki temu wiąże wodę i daje możliwość lepszego przenikania innych substancji. Wszystkie elementy zawarte w produkcie mają duży wpływ na gospodarkę wodnotłuszczową paznokci.

Jak wpływa?

Pasta ma przede wszystkim odżywić słabe paznokcie. Puder dodatkowo ochrania przed czynnikami zewnętrznymi. Tak zregenerowany paznokieć jest gładki i ma jedwabisty, różowy połysk utrzymujący się nawet do dwóch tygodni. Manicure japoński intensyfikuje zdrowy wzrost paznokcia.

Chroni także przed rozdwajaniem się oraz łuszczeniem. Szczególnie zalecany osobom mającym kruche paznokcie. Aby zabieg był skuteczny, trzeba powtarzać go co 2-3 tygodnie. Dzięki temu paznokcie staną się giętkie oraz sprężyste.