Kupujemy coraz więcej leków w aptece, głównie przeciwbólowych

Kupujemy coraz więcej leków w aptece, głównie przeciwbólowych

10 stycznia 2017 0 przez Majka

SchmerzcollagePodobno jesteśmy liderami jeżeli chodzi o ilość spożywanych leków i ogólnie wszystkich środków farmaceutycznych. Łatwo jest krytykować tenże fakt, trzeba jednak pamiętać o tym, że nie bierze się to znikąd. Głównym powodem jest to, że służba zdrowia jest u nas na bardzo niskim poziomie, choć raczej trzeba by powiedzieć, że chodzi tu o dostęp do tejże służby zdrowia, który jest bardzo ograniczony.

Ludzie muszą czekać miesiącami czy nawet latami do specjalistów, więc co mają zrobić? Siłą rzeczy próbują się leczyć sami i sięgają po leki bez recepty. Głównie są to leki przeciwbólowe, ale oczywiście nie tylko. Ból jest przecież głównym objawem tego, że w organizmie coś dzieje się nie w porządku i musimy działać. No a skoro do lekarza kolejka długa, to trzeba chociaż jakoś na razie ból zagłuszyć lekami.

Dlatego też apteki to punkty bardzo szeroko oblegane, w których ustawiają się długie kolejki. Klientów jest dużo i większość z nich mając nadzieję na tanie leki wybiera taka aptekę, w której te medykamenty występują w bardzo atrakcyjnych cenach. Gdy bowiem kupuje się wiele leków naraz, to różnica kilku złotych na jednym z nich potrafi już dać ogromną różnicę kosztu końcowego.

Z tymi kosztami większość z nas musi się solidnie liczyć, bo przecież nie zarabiamy dużo, a po zakupie leków musi starczyć na inne, codzienne wydatki. Najbliższa apteka często ceny ma nieszczególne, dlatego gotowi jesteśmy jechać nawet kilka kilometrów do takiej, gdzie ceny są dużo lepsze. Co więcej, coraz częściej i coraz więcej z nas korzysta także z usług aptek internetowych.

Można tam zakupić zarówno leki na receptę jak i bez recepty, a ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne. My sami przeglądając zasoby apteki nie ruszamy się nawet sprzed swojego komputera (co jest plusem, jeżeli aktualnie zdrowie nam szwankuje), a minusem jest tylko konieczność poczekania aż leki dotrą pocztą do domu.