Obowiązkowe elementy garderoby

Obowiązkowe elementy garderoby

7 września 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Elementem, bez którego ciężko wyobrazić sobie kobiecą garderobę, są sukienki – sięgamy po nie zarówno na co dzień, jak i na oficjalne przyjęcia. Są jednak panie, które wybitnie ich unikają. Dla nich projektanci stworzyli równie ciekawą alternatywę.

Królowa wśród sukienek

Moda jest praktycznie tak samo zmienna, jak kobieta. Coś co kiedyś zachwycało nas do granic możliwości, dziś uważamy za największych obciach. Są jednak pewne elementy, które w damskiej garderobie stanowią podstawę. To właśnie do nich można niewątpliwie zaliczyć sukienki koktajlowe. Stały się one popularne w drugiej połowie XX wieku. Pierwszy projekt tego rodzaju ubioru stworzył sam Christian Dior. I mimo że od tego czasu powstały już miliony innych fasonów, sukienki koktajlowe wciąż święcą triumfy. Dlaczego? Prawdopodobnie za sprawą niezwykle klasycznego i prostego kroju. Dzięki temu można je dopasować do każdego typu budowy. Na dodatek są uniwersalne – można je więc wykorzystać w różnych okolicznościach – zaczynając od codziennego wyjścia, a na wielkim balu kończąc.

Alternatywy dla sukienek

Jest spora grupa kobiet, która sukienek unika jak ognia. Sięga po nie właściwie tylko wtedy, gdy jest postawiona pod ścianą – na przykład na wesele. Projektanci postanowili jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu współczesnych kobiet i stworzyli świetną alternatywę. Kombinezony damskie na wesele nadają się idealnie! Na tego rodzaju wydarzenie warto wybrać szczególnie te wykonane z eleganckich materiałów. Nie dość, że dodają kobiecości i doskonale wyglądają to zapewniają wygodę oraz modny wygląd. Całość uzupełnić można eleganckim żakietem, małą kopertówką i koniecznie szpilkami. Oczywiście kombinezony sprawdzą się również na co dzień – do pracy, wyjścia do kina, czy na zakupy. Mit, że deformują one kobiece sylwetki już dawno został obalony. Producenci wręcz prześcigają się w fasonach i wzorach, więc z pewnością każda z pań znajdzie model, który najbardziej jej odpowiada i przy okazji będzie zgodny z jej sylwetką.