Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

15 września 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Chyba każdy z nas wie, jak dbać o zęby, co należy robić, a czego unikać. Jednak czy ta teoria zostaje przełożona na praktykę? Piękne zęby to bardzo ważny aspekt w naszym wyglądzie, podobnie jak fryzura czy makijaż – mogą przyciągać lub odstraszać. Jak należy o nie dbać, aby były zdrowe ? Nieprawidłowa dieta, niewłaściwe szczotkowanie oraz unikanie wizyt kontrolnych mogą być fatalne w skutkach dla stanu naszych zębów oraz jamy ustnej.

Żeby zęby były zdrowe

Wszyscy wiemy, że bardzo ważne jest szczotkowanie, ale nie każdy wie jak to właściwie robić. Wystarczy dwa razy dziennie – rano przed śniadaniem, a wieczorem po kolacji. Jednak nie należy tego robić od razu po posiłku, trzeba odczekać minimum pół godziny, inaczej wyrządzimy więcej szkód dla naszych zębów lub pożytku. Wybór szczoteczki jest równie istotną kwestią, lepiej wybrać taką o miękkim włosiu, zbyt twarda może niszczyć szkliwo. Do płukania jamy ustnej dobrze używać specjalnego płynu, w przeciwieństwie do zwykłej wody, ten zwalczy bakterie, które osadzają się w trudno dostępnych miejscach. Po każdym posiłku warto użyć nici dentystycznej.

Regularne kontrole u stomatologa

Ich zaniedbanie może prowadzić do poważnych powikłań, więc czemu tak się boimy usiąść na fotelu przynajmniej raz na pół roku? Niektórzy przez złe doświadczenia z przeszłości nie potrafią zwalczyć strachu. Inni też ze strachu, ale podczas regulowania rachunku za wizytę. Leczenie stomatologiczne do tanich nie należy, a gabinety przyjmujące na fundusz też niezbyt dobrze nam się kojarzą. Stomatolog NFZ Radom https://koronadent.pl daje nam możliwość tańszego leczenia w miłych warunkach, przyjemnej atmosferze i nie obciąży naszego portfela.

Bielszy uśmiech

Stomatologia estetyczna daje nam dziś wiele możliwości, między innymi wybielania naszych zębów z przebarwień, jednak nie należy tego robić zbyt często, ponieważ może to podrażnić dziąsła i zniszczyć szkliwo. Jeśli chodzi o wybielanie zębów Radom mamy do wyboru dwie metody – nakładkową oraz gabinetową. Ta pierwsza polega na noszeniu nakładek wypełnionych specjalnych żelem, jej efekty można zobaczyć po ok. dwóch tygodniach, a rezultat będzie widoczny od dwóch do kilku lat. Jeśli pacjent będzie się stosować do zaleceń lekarza, nie będzie konieczności powtórzenia zabiegu. Metoda gabinetowa to – jak sama nazwa wskazuje – zabieg przeprowadzany w gabinecie. Odbywa się podczas jednej wizyty, ale trzeba go powtórzyć po ok. 3 latach.