Jak stworzyć kącik myśliwski?

Jak stworzyć kącik myśliwski?

21 września 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Każdy miłośnik polowań marzy o tym, aby w swoim domu mieć chociażby namiastkę tego, z czym może spotkać się w terenie. Kiedyś stworzenie kącika myśliwskiego było sporym wyzwaniem, dziś wszystkie niezbędne elementy mamy niemal na wyciągnięcie ręki.

Meble nadadzą charakteru

Chcąc stworzyć kącik tylko dla siebie wystarczy sięgnąć po meble myśliwskie (https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16). Znajdziemy wśród nich stoły, krzesła, fotele, a nawet kanapy. Są one tworzone poprzez łączenie wybranych elementów, na przykład poroża łosia i jelenia oraz łopat daniela, a także skóry i szkła. Wiele z nich jest bogato zdobionych na przykład wizerunkami zwierząt. Każdy element opowiada jakąś historię i przywodzi na myśl polowanie, zapach lasu i mchu, unoszącą się w powietrzu mgłę… Patrząc na nie, ciężko nie poczuć emocji związanych z polowaniem. Siedząc wygodnie w fotelu czy na kanapie, można poczuć się tak, jak w środku dzikiej puszczy.

Niezbędne dodatki

Oczywiście same meble to nie wszystko. Wnętrze w stylu myśliwskim powinno się charakteryzować odpowiednią kolorystyką. Ważne, aby współgrała ona ze wszystkimi elementami wystroju. Królować powinny więc przede wszystkim beże, brązy oraz barwy trawiaste. Poza tym w wymarzonym myśliwskim kąciku nie może zabraknąć oryginalnych dodatków oraz wyszukanych gadżetów, które zamienią pomieszczenia w bajkowy las. W tym zakresie również mamy całą gamę możliwości – niektóre wykonane są z poroża jelenia, inne z parostków kozła, jeszcze inne ze zrzutów daniela czy łopat łosia. Ogromną popularnością cieszą się między innymi świeczniki z poroża. To właśnie za ich sprawą nieco ponure pomieszczenia myśliwskie, są rozjaśnione, a przy tym nabierają przyjemnego ciepła. Nie sposób przejść obojętnie również wobec niecodziennego gazetnika czy stojaka na wino. Dzięki tym drobnym elementom nasz kącik myśliwski zmieni się wręcz w galerię sztuki leśnej. Warto podkreślić, że w takim miejscu można nie tylko się relaksować – to również doskonała przestrzeń do pracy. Przecież to właśnie w ulubionym miejscu mogą nam przyjść do głowy najlepsze pomysły!