Auto nowe czy używane? Które wybrać?

Auto nowe czy używane? Które wybrać?

2 października 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, stajemy przed wyborem kupna samochodu. Pojawia się wtedy odwieczne pytanie – czy lepszy będzie nowy czy używany?

Samochód używany

Największym plusem używanego auta jest oczywiście niska cena oraz niższe opłaty za ubezpieczenie, ale gdzie lepiej kupić taki samochód? W komisie, na giełdzie czy może lepiej od znajomego? Na to pytanie ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zakup używanego auta zawsze wiąże się z ryzykiem, że trafimy na model w złym stanie technicznym, czego nie będzie widać na pierwszy rzut oka. Ryzyko to możemy zmniejszyć dokonując zakupu w komisie, oczywiście nie daje nam to stuprocentowej gwarancji, ale jeśli komis sprzeda nam pojazd z ukrytymi wadami technicznymi to łatwiej wywalczymy zwrot pieniędzy. Nie byłoby to możliwe kupując na giełdzie. Zakup samochodu używanego zawsze jest loterią, nie wiemy jak poprzedni właściciel go traktował, czy był właściwie serwisowany. Zdaniem ekspertów, zakup używanego samochodu można polecić tylko wtedy, kiedy mamy gwarancję, że auto było odpowiednio serwisowane i mamy pewność co do jego źródła pochodzenia. Duże znaczenie ma tu więc książka serwisowa z informacjami o wykonywanych w ASO przeglądach i naprawach. Należy jednak pamiętać, że zdarzają się przypadki fałszowania wpisów w ASO.

Samochód nowy

Nowe samochody są oczywiście droższe od tych używanych, ale wybierając tą opcję, mamy pewność, że nikt nas nie oszuka odnośnie do stanu technicznego samochodu. Tylko wtedy mamy więc gwarancję, że przez najbliższe lata ograniczymy się do wydatków związanych za zakupem paliwa i bieżącą obsługą.  Nowy samochód wcale nie musi oznaczać wysokiej ceny, warto rozejrzeć się wśród salonów, ponieważ często organizują różne promocje czy wyprzedaże rocznika. Dobrą opcją jest też wybór samochodu po-demonstracyjnego, czyli takiego, który służył dealerowi do jazd próbnych. Ceny takich samochodów bywają nadzwyczaj atrakcyjne, a oferta jest bardzo ograniczona.

Jeśli nadal nie mamy pewności jaki samochód lepiej wybrać, warto zajrzeć na stronę http://www.impwar.pl/, gdzie mamy szeroki wybór aut nowych oraz używanych, a wykwalifikowana kadra doradzi i pomoże wybrać opcję odpowiednią dla naszych potrzeb. I naszego portfela.