Blog jako współczesny pamiętnik

Blog jako współczesny pamiętnik

5 października 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Wraz z wejściem do naszego życia świata wirtualnego, zmieniły się także formy wyrażania własnych myśli, dzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami. Blog to inaczej dziennik, a dokładniej dziennik internetowy.

Mamy obecnie bardzo obszerną gamę blogów tematycznych. Możemy znaleźć tematykę, która nas interesuje i wybierać spośród ciekawie prowadzonych blogów.

Tematyka? Różnorodna, począwszy od opisów osobistych przeżyć kobiet w ciąży, porad matek opiekujących się maluchami, poprzez blogi książkowe, kulinarne, aż po poważne z dziedziny biznesu czy ekonomii. Obecnie duże korporacje tworzą blogi dla swoich pracowników, a także dla klientów.

Prowadzenie bloga przynosi wiele korzyści, będą to zarówno korzyści niewymierne, jak i te całkiem konkretne.

Jeśli prowadzisz bloga w dziedzinie, w której w jakiś sposób się specjalizujesz, możesz z dumą dzielić się z innymi swoimi osiągnięciami. Zyskasz wtedy szacunek i uznanie wśród ludzi, staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie i zbudujesz autorytet wśród internautów.

Prowadzenie takiego specjalistycznego bloga to także szansa na zauważenie przez pracodawcę i możliwość zdobycia satysfakcjonującej pracy. Tego typu blogi, w których zawarte są naprawdę ważne i przydatne informacje, mogą także przynieść korzyści finansowe. Duża ilość odwiedzeń przynosi ze sobą propozycje reklamodawców, dając dzięki temu szanse, aby nasz blog stał się narzędziem pracy i przynosił korzyści w sensie materialnym.

Ale żeby zacząć pisać bloga, należy wiedzieć, jak się do tego zabrać. Bardzo pomocny będzie darmowy kurs WordPress https://damianslimak.pl/kurs-wordpress/. WordPress to system CMS. Co to takiego? Jest to akronim od angielskiego zwrotu Content System Management. W tłumaczeniu będzie to system zarządzania treścią, a więc to, na czym opiera się blog. Najpopularniejszy z nich to właśnie WordPress.