Najlepsze metody nauki języków obcych

Najlepsze metody nauki języków obcych

28 kwietnia 2017 0 przez Majka

england-1668420_960_720Metod nauki języka angielskiego jest dużo, dlatego ciężko jest wybrać tą najlepszą. Musi być ona skuteczna dlatego wybór może być trudny. Przyjrzyjmy się im zatem z bliska.

Metoda Krebsa

Planujesz wyjazd za granicę, jednak nie znasz perfekcyjnie języka. Szkoły nie uczą ich tak jakbyśmy tego chcieli, tym bardziej że na naukę nie mamy 10 lat. Z pomocą przychodzi metoda, gdzie języka możesz się nauczyć w parę miesięcy. Metoda opiera się głównie na słuchaniu nowych słów oraz zwrotów. Może to trochę przypominać naukę ojczystego języka kiedy byliśmy jeszcze dziećmi. Jak w metodzie Callana nie jest brany nacisk na ćwiczenia gramatyczne tak tutaj się one pojawiają. Na ile jest ona skuteczna? Umożliwia także nauczenia się wielu innych języków, ale tylko w zakresie podstawowym.

Metoda Callana

Ważna jest tutaj szybkość. Podczas jednej lekcji słucha i mówi szybciej niż w szkole. Skoro zakładamy, że kursant mówi czterokrotnie szybciej niż na innych kursach to znaczy, że zajęcia także trwają krócej. Można uzyskać te same efekty po roku nauki podczas gdy w przeciętnej szkole trwa to 4 lata. Złotym środkiem jest tutaj powtarzanie już nauczonego się materiału. Na taki kurs języka angielskiego Częstochowa można się zapisać tutaj http://tarkowski.edu.pl/. Na początku może trudno będzie utrzymać tempo, ale z czasem kursant się dostosuje. Warto, bo efekty mogą być naprawdę rewelacyjne. Metodą warto się zainteresować na koło rok przed wyjazdem za granicę. Umożliwia szybkie nauczenie się języka pod względem mowy. Wtedy nie będziemy mieli problemu z porozumiewaniem się.

Metoda Colina Rose

Nauka języka polega na stymulowaniu zmysłów, która jest szybka i bezstresowa. W naturalny sposób mózg szybciej przyswaja informacje. Metoda została dopasowana do potrzeb mózgu, gdzie zapamiętujemy istotne dla nas informacje. Nauka przebiega poprzez słuchanie i wyłapywanie ważnych dla nas rzecz zupełnie jak dziedziny hobby. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w trybie jednej godziny. Dodatkowo dochodzą 2-3 godziny nauki własnej, czyli online. Polega na słuchaniu lektorów, którzy mówią po angielsku. Chociaż nauka przypomina tą dla dzieci to trzeba przyznać, że jest skuteczna. Stymulowanie obu półkul mózgu może okazać się trudne, ale z pewnością warte polecenia.