Masaż stóp – 6 najważniejszych korzyści zdrowotnych

Masaż stóp – 6 najważniejszych korzyści zdrowotnych

23 czerwca 2017 0 przez Majka

Wszyscy wiemy, że krótki masaż stóp może naprawdę pomóc, szczególnie po długim i męczącym dniu pracy. Jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pozbycie się bólu i opuchlizny to nie jedyne korzyści, jakie zyskujemy dzięki takiemu zabiegowi. Regularne korzystanie z masażera do stóp może mieć zbawienny wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

1. Poprawa krążenia

Ze względu na siedzący tryb życia staliśmy się nieprzyzwyczajeni do regularnego korzystania z naszych mięśni. Mięśnie stóp prawie nie ćwiczą i krążenie jest w nich często osłabione przez ciasne i niewygodne buty. 10-20 minutowa sesja masażu przed pójściem spać może znacznie poprawić krążenie w nogach, co jest szczególnie ważne u osób cierpiących na cukrzycę – podkreślają specjaliści z TV Okazje, którzy oferują nowoczesne urządzenia do masażu.

2. Zapobiega urazom stopy i kostki

Masażer do stóp może pomóc w leczeniu bólu stawów i wspierać rehabilitację po urazach, a także zmniejszyć bolesność mięśni. Gdy łączy się z ćwiczeniami wzmacniającymi stopy i kostki oraz rozciąganiem, może zapobiec przyszłym uszkodzeniom. Korzystając z okazji cenowych możemy więc niskim kosztem nabyć sprzęt, dzięki któremu zmniejszymy ryzyko wystąpienia trwałych kontuzji.

3. Zmniejsza skutki depresji i lęku

Częste sesje masażu wykazały znaczne ograniczenie lęku u chorych na raka. Dobór odpowiedniego masażera do stóp może więc pomóc w leczeniu napadów paniki i ograniczyć ryzyko pojawienia się depresji.

4. Zmniejsza bóle głowy i migreny

Badanie przeprowadzone w Danii wykazało, że 65% osób cierpiących na bóle głowy i migreny, po trzech miesiącach regularnego korzystania z masażera do stóp, mogło całkowicie zrezygnować z leków przeciwbólowych.

5. Obniża ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi stało się dość częstym schorzeniem wśród współczesnych mężczyzn i kobiet. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takich jak stres i niezdrowa dieta, ale w większości przypadków nie ma szczególnej przyczyny i uważa się, że jest wynikiem czynników środowiskowych i genetyki. Badanie przeprowadzone na personelu medycznym wykazało, że 10-minutowe używanie masażera spowodowało poprawę nastroju, zmniejszenie poziomu stresu i niższe ciśnienie krwi.

6. Pomaga złagodzić objawy PMS i menopauzy

Najczęstsze objawy występujące podczas PMS i menopauzy obejmują uczucie smutku, drażliwość, niepokój, nerwowość, bezsenność, zmęczenie, bóle głowy i wahania nastroju. Większość tych objawów można złagodzić codziennymi masażami stóp w tym okresie. Warto więc skorzystać z okazji cenowych i sprezentować masażer do stóp bliskim nam kobietom.