Jak zadbać o higienę intymną latem?

Jak zadbać o higienę intymną latem?

14 czerwca 2017 0 przez Majka

Długie podróże, pobyty w hotelach, kąpiel w morzu czy w basenie oraz wysokie temperatury… Wydawałoby się, że te rzeczy nie mają wpływu na dolegliwości związane ze sferą intymną. A jednak to właśnie latem powinniśmy szczególnie zadbać o higienę miejsc intymnych. Letni okres sprzyja rozwojowi wielu infekcji bakteryjnych. Jak się przed nimi ustrzec?

Higiena na co dzień

Przede wszystkim latem powinnyśmy się częściej podmywać. Z uwagi na wyższe temperatury lepiej unikać gorących kąpieli. Postawmy więc na chłodny prysznic, który nie tylko postawi nas na nogi, ale sprawi, że poczujemy się lepiej. Jeśli mamy okres, taki prysznic możemy brać nawet kilka razy w ciągu dnia. Do podmywania używajmy płynów przeznaczonych specjalnie do higieny intymnej, o pH niższym niż 5,5. Warto, żeby takie preparaty zawierały kwas mlekowy oraz substancje łagodzące podrażnienia, np. rumianek. Jeśli chcemy wytrzeć się po kąpieli, używajmy jednego ręcznika do okolic intymnych i innego do całego ciała.

Higiena intymna w czasie podróży

Jeśli w planach mamy dłuższą podróż samochodem i wiemy, że będziemy korzystać częściej z toalet publicznych, warto zaopatrzyć się w chusteczki do higieny intymnej. Mają one działanie łagodzące, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Na czas podróży najlepiej ubrać się w przewiewną odzież i założyć naturalną, bawełnianą bieliznę. Ubrania ściśle przylegające do ciała powodują większe pocenie się i mogą sprzyjać podrażnieniom.

Jeśli nocujemy poza domem, korzystajmy z prysznica, a nie z wanny. Nigdy nie wiadomo, jakie zarazki mogły się tam zgromadzić. Jeśli korzystamy z publicznej toalety, warto wziąć ze sobą jednorazowe nakładki na sedes.

Depilacja okolic intymnych latem

Jak wiadomo, latem częściej depilujemy okolice bikini, by móc wskoczyć w wymarzony strój kąpielowy. Pamiętajmy jednak, by nie usuwać wszystkich włosków łonowych, ponieważ chronią one pochwę przed zarazkami. Warto też skorzystać z innych metod depilacji niż maszynka, by uniknąć dodatkowych podrażnień.

Więcej na temat higieny okolic intymnych może Wam powiedzieć seksuolog Częstochowa, którego znajdziecie na stronie: http://andrzejkubat.pl/.