Łóżko z zagłówkiem czy bez?

Łóżko z zagłówkiem czy bez?

15 lipca 2019 0 przez Blog4Women

Wybranie łóżka to nie lada wyzwanie. W końcu sypialnia jest miejscem, gdzie odpoczywamy po całym dniu, bywa też, że tylko tam możemy zapewnić sobie prywatność i spędzić trochę czasu z partnerem. O ile ważne są takie elementy jak szafa, stolik nocny czy też dobre oświetlenie, to jednak łóżko decyduje o tym, czy będziemy czuli się w pełni komfortowo i wygodnie. Ponieważ na rynku istnieje wiele typów łóżek, często powstaje pytanie: zdecydować się na takie z zagłówkiem, czy może jednak bez?

Łóżko z zagłówkiem – wady i zalety

Jeśli marzy nam się łóżko z zagłówkiem, to możemy zarówno kupić model z gotowym już wezgłowiem, albo spróbować samodzielnie zabudować tę część. Pytanie tylko na jakim efekcie nam zależy.

Łóżko z zagłówkiem prezentuje się w sypialni małżeńskiej bardzo elegancko. Jeśli wezgłowie zostanie poprawnie wykonane, będzie nie tylko funkcjonalne – stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Zagłówek podnosi też komfort użytkowania. Gdy lubimy poczytać przed snem, mamy gdzie swobodnie oprzeć plecy i głowę. Dodatkowo zabudowane wezgłowie zapobiegnie zsuwaniu się poduszek w trakcie snu oraz zabezpieczy ścianę. Dzięki niemu samo łóżko będzie od niej odgrodzone, co ograniczy powstawanie zabrudzeń czy zarysowań.

Łóżko z zagłówkiem nie jest oczywiście pozbawione wad. Mebel z takim elementem będzie wyglądał masywnie, wezgłowie potrafi zresztą zająć wiele miejsca, więc takie rozwiązanie nie sprawdzi się w niewielkiej sypialni. No i musimy pamiętać, że zagłówek będzie dodatkową powierzchnią do czyszczenia.

Szukasz wygodnego, dwuosobowego łóżka? Wpisz w wyszukiwarkę „łóżka Toruń”.

Twardy czy miękki zagłówek?

Miękkie zagłówki są zwykle wykonane z tkanin lub skóry. Są niezwykle wygodne, doskonale chronią przed uderzeniami, a przy tym prezentują się bardzo estetyczne, choć jednocześnie trudniej się je czyści. Twarde zagłówki to z kolei takie, które montowane są z palet, drewna i innych materiałów, które pozwalają też na wbudowanie dodatkowych półek. Niestety, jeśli nie obłożymy ich poduszkami, mogą być dość niewygodne, co zdecydowanie rekompensuje łatwość usuwania z nich zabrudzeń.

Swoją sypialnię możesz znakomicie wyposażyć dzięki https://expertsnu.pl/.