Kreacje wizytowe – jaką wybrać na rodzinne uroczystości?

Kreacje wizytowe – jaką wybrać na rodzinne uroczystości?

28 maja 2018 0 przez Blog4Women

woman-1477091_1280Uroczyste spotkania, wystawne kolacje i poważne rozmowy biznesowe mają to do siebie, że wymagają od nas odpowiedniego stroju. W przypadku kreacji wizytowych ma znaczenie wszystko: fason, kolor oraz długość. Dodatki też nie są bez znaczenia, gdyż zbyt bogata biżuteria może sprawić, że będziemy postrzegani jako bufoni.

Stroje wizytowe mają to do siebie, że są wykonane z cięższych, a co za tym idzie – bardziej eleganckich materiałów. Tego typu kreacje są przeznaczone na specjalne, oficjalne okazje. Sprawdzają się podczas wystawnych bali, gal czy bankietów. Często są też wybierane na uroczystości rodzinne, takie jak śluby czy rocznice.

Jaki rodzaj garderoby wybierać?

Jednym z częściej wybieranych strojów są sukienki wizytowe. Obecnie panuje moda na długie kreacje w jednolitych kolorach z bogatymi dodatkami, szczególnie w okolicach szyi i talii. W ten sposób kobieta podkreśla najważniejsze walory swojej sylwetki, jednocześnie ukrywając niedoskonałości.

Innym rodzajem garderoby są kombinezony i garnitury damskie. W obu przypadkach są one wybierane przez kobiety bardzo świadome siebie, które nie obawiają się podkreślić talię i biust oraz pośladki. O ile same kroje kombinezonów i garniturów mogą uwydatniać biodra, o tyle najważniejszym elementem będzie tu koszula. Odpowiednio skrojona i dobrze wycięta sprawi, że ten rodzaj garderoby będzie wyglądał lepiej niż sukienka.

Co decyduje o wyborze stroju?

O wyborze kreacji wizytowej decyduje przede wszystkim uroczystość oraz środowisko, do którego się wybieramy na spotkanie. Bardziej odkryte stroje można włożyć na bale, gale czy bankiety. Natomiast zakryte – na spotkanie biznesowe czy rodzinne uroczystości. To samo dotyczy koloru czy fasonu.

Wiele pań decyduje się na odważniejsze kreacje wizytowe w przypadku balów biznesowych, gal charytatywnych czy bankietów zawodowych. Natomiast w przypadku rodzinnych imprez czy spotkań ze znajomymi są one bardziej stonowane.

Sukienki 2018 są kompilacją już znanych fasonów i tkanin. Jednak obecnie są one przedstawiane w asymetrycznych, nietypowych kształtach. Dzięki nim panie wyglądają znacznie pewniej i prezentują się jako bardzo świadome swojego ciała.