Sukienki na wieczór panieński

Sukienki na wieczór panieński

2 czerwca 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Wieczór panieński jest wspaniałą okazją do założenia eleganckiej sukienki. Bardzo często wieczór ten spędza się w klubie, na dyskotece, więc kobiecy strój jest jak najbardziej na miejscu. W zależności od charakteru imprezy można postawić na mniej lub bardziej efektowną kreację. Ważne, aby była odpowiednio dopasowana do naszej figury.

Ustalenie typu sylwetki

W tym celu stańmy przed lustrem i przyjrzyjmy się dokładnie naszej figurze. Jeśli pierwsze co rzuca się w oczy to mały biust, szerokie biodra i pośladki, a do tego wąskie ramiona i szersza talia, to z całą pewnością jest to tzw. sylwetka gruszka.

Z kolei jednej szerokości ramiona i biodra w połączeniu ze szczupłą talią, która tworzy wyraźne wcięcie między górą a dołem, dają nam sylwetkę w kształcie klepsydry. Jest to bardzo uniwersalny i dość popularny typ figury.

Jeśli posiadamy bardziej kobiecą i pełną figurę, z krągłościami zlokalizowanymi w pobliżu brzucha, to mamy do czynienia z sylwetką typu jabłko.

Gdy rodzaj sylwetki mamy już ustalony, możemy przejść do doboru odpowiedniego modelu sukienki.

Typ figury a sukienka

Właścicielki sylwetki typu gruszka powinny unikać sukienek mini. Warto wybierać dłuższe kreacje, które zamaskują biodra. Należy wystrzegać się obcisłych sukienek, które zamiast zatuszować to podkreślą wszystkie defekty sylwetki. Jakie zatem fasony będą odpowiednie? Przede wszystkim te w kształcie litery A oraz rozkloszowane sukienki hiszpanki koronkowe.

Posiadaczki „klepsydry” dobrze będą wyglądać w koszulowych kompozycjach z wycięciem w kształcie litery V i wiązaniem w talii, które doskonale ją uwydatni. Ten typ sylwetki, choć bardzo pożądany, bywa problematyczny. Bardzo łatwo można przekroczyć granicę między seksownością, a wulgarnością. Dlatego należy unikać zbyt obcisłych fasonów. O niebo lepiej będą wyglądać dopasowane sukienki, które delikatnie opływają sylwetkę.

Kobiety o figurze jabłka muszą wybierać takie kreacje, które nie będą deformowały sylwetki. Sukienki wieczorowe formalne, z odcięciem pod biustem, sprawdzą się doskonale. Wydłużą i wysmuklą sylwetkę. Należy unikać modeli, które posiadają marszczenia, ponieważ mogą one optycznie powiększyć brzuch. Panie o pełnym biuście powinny zdecydować się także na dekolt w literę V.