Jak wybrać szkołę językową w Twoim mieście?

Jak wybrać szkołę językową w Twoim mieście?

2 grudnia 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Chcąc rozpocząć naukę w szkole językowej, stajemy przed nie lada wyzwaniem, bo którą wybrać? A przede wszystkim, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią placówkę? Każda z nich kusi swoją wyjątkową ofertą, każda przedstawia siebie jaką najlepszą, dlatego wybór ten jest dość trudny. Decydując się na nieodpowiedni kurs, nie tylko stracimy czas, ale też pieniądze.

Jaka powinna być dobra szkoła językowa?

Dobra szkoła językowa częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ koncentruje się na nauce tylko jednego języka obcego, a zajęcia prowadzą certyfikowani i doświadczeni lektorzy. Dobrze jeżeli placówka sama posiada certyfikaty, które uprawniają ją do przeprowadzenia takich egzaminów jak np. FCE. Co jeszcze świadczy o wysokim poziomie szkoły? Cena, bo im lepsi lektorzy będą prowadzić zajęcia, tym cena kursu będzie wyższa. Dlatego nie należy iść tam gdzie najtaniej czy gdzie akurat jest promocja i zostało dużo wolnych miejsc. W dobrych szkołach językowych, miejsca kończą się już w dniu zapisów. Należy też dodać, że dobra szkoła językowa, już podczas zapisów sprawdzi nasz poziom wiedzy, aby móc przydzielić nas do odpowiedniej grupy. Test ten, powinien sprawdzić nie tylko naszą gramatykę, ale wykładowca powinien też ocenić to jak radzimy sobie z mową.

Jakich szkół należy unikać?

To co przede wszystkim powinno nas zaniepokoić i odstraszyć to…stanowczo za niska cena kursu. Każdy dobrze wie, że nauka kosztuje, a dobrze wykwalifikowani lektorzy nie są tani. Jeżeli placówka kusi niską ceną za „najlepszą” formę nauczania, to warto zadać sobie pytanie dlaczego tak jest? Może to świadczyć albo o małym zainteresowaniu daną placówką albo o tym, że zależy im tylko na liczbie słuchaczy. To kolejna kwestia na którą powinniśmy zwrócić uwagę – liczba kursantów w grupie, im liczniejsza grupa, tym gorzej się uczyć. Jeżeli placówka oferuje naukę kilkunastu języków i zaraz na wstępie dostajemy propozycję darmowej nauki drugiego języka – to również negatywnie świadczy o szkole. Warto też przejrzeć opinie na forach czy popytać znajomych, jeżeli dużo ludzi jest niezadowolonych, lepiej od razu skreślić tę szkołę z listy i szukać dalej.