Jak radzić sobie z przykrymi objawami menopauzy?

Jak radzić sobie z przykrymi objawami menopauzy?

2 sierpnia 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Zmiany hormonalne, które powoduje menopauza, są często nie do zniesienia. Sprawia to, że okres przekwitania to czas bardzo trudny dla każdej kobiety. Skarżą się one najczęściej na rozdrażnienie, bezpodstawny niepokój, uderzenia gorąca oraz nocne poty. Niektóre kobiety decydują się na terapię hormonalną, która ma złagodzić objawy tego okresu, jednak istnieją także naturalne sposoby radzenia sobie z przykrymi przypadłościami menopauzy.

Ważne jest to, co jesz!

Odpowiedni dobrana i zbilansowana dieta jest w stanie złagodzić niemal każdy objaw menopauzy. Spadek energii to jeden z podstawowych oznak przekwitania. Można jednak uzupełnić jej niedobór, wprowadzając do diety duże ilości owoców i warzyw. Warto w tym okresie postawić także na żywność ekologiczną, która nie zawiera konserwantów. Kobiety po 50. roku życia powinny przede wszystkim wzbogacić swoją dietę w wapń oraz często się ruszać, aby uniknąć wystąpienia osteoporozy, której ryzyko pojawienia się zwiększa się w czasie menopauzy. Natomiast zielona herbata, orzechy, ziarna, borówki, brzoskwinie, brokuły, soja, fasola i kapusta będą świetnym wsparciem dla mózgu, który także źle znosi przekwitanie. Szwankującą pamięć można także wspomagać suplementami diety. Trzeba również pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody, która wspiera detoksykację organizmu oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Na huśtawki nastroju natomiast poleca się suplementy bogate w żeń-szeń, witaminę B6 lub lukrecję. Na zminimalizowanie uciążliwych uderzeń gorąca świetnie nadają się posiłki bogate w kwas foliowy, witaminę C i E. Skuteczne są również: imbir, dzika róża i koniczyna. Koper, seler czy pietruszka pomogą w utrzymaniu odpowiedniego poziomu hormonów. Nie bez znaczenia pozostaje także zminimalizowanie stresu, który dodatkowo utrudnia przechodzenie menopauzy. Całkowite wyeliminowanie go jest niemal niemożliwe, jednak można go zminimalizować poprzez różnego rodzaju techniki relaksacyjne czy hobby, które pomaga się zrelaksować i odciągnąć myśli od codziennych, nieprzyjemnych spraw.

Medycyna naturalna stawia na pijawki

Choć pijawka nie kojarzy się dobrze, to leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ jest skuteczne w naprawdę wielu schorzeniach. Pomaga także łagodzić objawy menopauzy, dlatego w tym trudnym czasie, warto wybrać się do dobrego gabinetu i zdecydować się na kilka sesji z pijawką lekarską. Hirudyna zawarta w ślinie tych zwierząt także wspomaga usuwanie toksyn, poprawia krążenie i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Na stronie http://pijawki.abros.pl/ znajduje się więcej szczegółowych informacji.