Infekcja intymna – jak się leczyć domowymi sposobami?

Infekcja intymna – jak się leczyć domowymi sposobami?

21 lipca 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Infekcje intymne dotykają większości kobiet. Jest to temat wstydliwy, a samo schorzenie bardzo uciążliwe. Towarzyszy mu często pieczenie i swędzenie pochwy, ból w okolicy brzucha oraz zmiana wyglądu i zapachu wydzieliny. W wielu przypadkach rozwija się także zapalenie pęcherza. Jak sobie radzić z nieprzyjemnymi objawami?

Infekcja intymna – jak z nią walczyć?

Na początku warto wspomnieć, że w przypadku każdej infekcji intymnej konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Szczególnie w przypadku infekcji bakteryjnych, które leczy się antybiotykami. Infekcję bakteryjną można rozpoznać w łatwy sposób. Zwiększa się bowiem ilość upławów, a śluz ma bardzo nieprzyjemny, rybi zapach. Jeżeli za infekcję odpowiedzialne są drożdżaki, swędzenie i ból nasilają się w nocy, a śluz jest gęsty i posiada konsystencję twarogu. Konieczna jest kuracja przeciwgrzybiczna, a więc wizyta u lekarza też nas nie ominie. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieleczone infekcje mają bardzo niebezpieczne następstwa, które mogą zagrażać nawet życiu. Domowymi sposobami można wspomóc leczenie infekcji. W przypadku grzybów świetnie sprawdzi się olejek z oregano. Oregano jest bowiem naturalnym antybiotykiem. Można go stosować miejscowo lub w postaci suplementów diety. Nagietek lekarski posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego kąpiel w wodzie z nagietkiem odkaża i przynosi ulgę. Bardzo ważne jest także picie dużej ilości wody. I to nie tylko w czasie infekcji, ale przez cały czas.

Skuteczny sposób – hirudoterapia!

Infekcje intymne, podobnie jak zapalenie pęcherza, mają to do siebie, że gdy pojawią się już raz, na pewno do nas wrócą. Ważne jest więc nie tylko leczenie, ale także odpowiednie przeciwdziałanie nawrotom choroby. Równie istotna jest odpowiednia dieta, nawadnianie organizmu i suplementacja, szczególnie witaminą C, która zakwasza mocz i hamuje rozwój niepożądanych drobnoustrojów. Skuteczne działanie posiada również hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/. Regularne stosowanie pijawki lekarskiej może w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko ponownego zachorowania na infekcję intymną. Substancje zawarte w ślinie pijawek lekarskich są skuteczne w leczeniu także innych chorób kobiecych, np.: policystyczność jajników, fibro mięśniaki i fibro gruczolaki macicy, bezpłodność czy zapalenie gruczołu piersiowego. Więcej na ten temat na stronie: http://pijawki.abros.pl/.